Tiesa.com   |   2012-10-22

Skandalas: anuliuoti rinkimų rezultatai

  
Skandalas: anuliuoti rinkimų rezultatai Darbo partijos kandidatas R. Podolskis įtariamas papirkinėjęs rinkėjus.

Nors Lietuvos dar laukia antras rinkimų ratas, tačiau aistrų su kaupu jau po pirmojo. Ir jos nerimsta. Mat Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) anuliavo Seimo rinkimų pirmojo turo rezultatus vienmandatėje Zarasų-Visagino rinkimų apygardoje. Už tokį sprendimą balsavo 12, prieš buvo trys VRK nariai.

as buvo priimtas po to, kai VRK nustatė, kad Darbo partijos kandidatas Rimvydas Podolskis, kurio kandidatūra kelta būtent šioje apygardoje, papirkinėjo rinkėjus ir taip šiurkščiai pažeidė Seimo rinkimų įstatymą.
Pirmajame rinkimų ture Zarasų-Visagino apygardoje daugiausia balsų - 28,8 proc. balsų surinko „tvarkietis“ A.Dumbrava, antrasis - R. Podolskis, surinkęs 17,25 proc. Trečiąją vietą užėmė socialdemokratas Nikolajus Gusevas.
 
Toks VRK spendimas labai supykdė „Tvarkos ir teisingumo“ partijos vadovybę. Jų manymu, neteisinga, kad panaikinti balsavimo rezultatus nuspręsta tik vienoje apygardoje, o kitose, kur buvo surinkta dar daugiau įrodymų dėl balsų papirkimo, toks sprendimas neįsigaliojo. Partijos vicepirmininkas Valentinas Mazuronis sako, jog sprendimas dar nelogiškas ir dėl to, kad daugiamandatės rezultatai patvirtinti. Jie nebuvo atšaukti nei vienoje apylinkėje.
 
Pasak V. Mazuronio, Rinkimų komisijos sprendimas pažeidžia sąžiningai balsavusių rinkėjų teises. „Galiausiai, kodėl baudžiamas „Tvarkos ir teisingumo“ kandidatas, kuriam nėra jokių pretenzijų. Juk jis į rinkimų kampaniją investavo ir laiką, ir lėšų“, - teigė V. Mazuronis. Minėtą VRK sprendimą jis vadino politiniu. Anot politiko, toks sprendimas logiškas atrodytų tuo atveju, jeigu įtariamas balsų pirkimu politikas juos būtų ir laimėjęs.
 
Tačiau VRK pirmininkas Zenonas Vaigauskas įsitikinęs, kad rinkimų rezultatus privaloma anuliuoti, nes šiuo metu daug svarbiau ne tai, kas laimėjo pirmąją vietą, o kas užėmė antrąją ir trečiają vietas, nes nuo šių rezultatų priklauso, kuris politikas pateko į antrąjį rinkimų turą. Jeigu balsai būtų anuliuoti ir R.Podolskis pralaimėtų, į antrąjį turą pateiktų dabar trečiosios vietos laimėtojas N. Gusevas.
 
 
 
  

Žymos: Seimo rinkimai, Lietuva

Komentarai

Naujausi straipsniai