Tiesa.com   |   2013-08-12

Siautėjusi audra sukėlė šimtatūkstantinius nuostolius

  
Siautėjusi audra sukėlė šimtatūkstantinius nuostolius

Europos bendrovė „ERGO Insurance“ Lietuvoje jau savaitgalį pradėjo registruoti klientų pranešimus dėl audros sukeltų nuostolių. Draudimo ekspertai skaičiuoja, kad audros sukelti nuostoliai klientams sieks 300 tūkst. litų.


Europos bendrovės „ERGO Insurance” Lietuvoje Civilinės atsakomybės, nelaimingų atsitikimų, transporto priemonių ir sveikatos draudimo departamento direktorius Audrius Pilčicas teigia, jog daugiausiai pranešimų apie turto draudimo žalas sulaukiama iš Klaipėdos, Panevėžio bei Vilniaus miestų. „Šiuo metu gauta apie 100 turto ir kasko draudimo klientų pranešimų ir žaloms atlyginti rezervuota iki 200 tūkst. litų. Kadangi apie patirtą žalą turtui draudimo bendrovei gali pranešti per tris darbo dienas, tuo tarpu automobiliui – per septynias, realūs gamtos šėlsmo sukelti nuostoliai bus aiškūs savaitės pabaigoje, tačiau pagal sulaukiamą skambučių srautą galime prognozuoti, jog išmokų suma augs mažiausiai pusantro karto“, – pasakojo A. Pilčicas.
A. Pilčicas skaičiuoja, jog turto draudimo klientai vidutiniškai savaitgalį patyrė apie 2,5 tūkst. litų siekiančią žalą. „Turto draudime registruotos dvi itin didelės žalos – Vilniuje nuo dviejų gyvenamųjų pastatų buvo nuplėšti stogai, preliminariai skaičiuojama, jog nuostoliai gali siekti po 30-40 tūkst. litų“, – atkreipia dėmesį A. Pilčicas.
 
Dėl savaitgalį siautusios audros itin didelius nuostolius patyrė automobilių savininkai. „Kasko draudime skaičiuojama, jog lietus ledais vairuotojams sukėlė vidutiniškai net 4 tūkst. litų žalą. Automobilių savininkai nuostolių taip pat patyrė ir dėl ant automobilių virtusių medžių ar jų šakų“, – pasakoja A. Pilčicas.
 
Draudimo bendrovės atstovas atkreipia dėmesį, jog itin daug pranešimų gauta apie žaibų įtrenkimų sukeltus nuostolius. Dažniausiai klientai kreipdavosi dėl nebeveikiančių kompiuterių, modemų, televizorių ir kitų buities prietaisų. A. Pilčicas pastebi, jog rugpjūtį – metų metus registruojamas didžiausias skaičius žalų, patirtų perkūnijų metu. Nuo žaibų žalos apsisaugoti norintys gyventojai į draudimo sutartis turėtų įtraukti ugnies ir viršįtampių rizikas. Jeigu žaibas tiesiogiai trenkia į turtą ir jis užsidega – draudimas žalą atlygins, vadovaudamasis apdrausta ugnies rizika. Tuo tarpu, jeigu žaibas trenkia į antenas, elektros laidus ir pan., o dėl šios priežasties kyla viršįtampis ir perdega elektros prietaisai, tuomet nuostoliai padengiami pagal apdraustą viršįtampių riziką.
  

Žymos: Audra, Lietuva

Komentarai

Naujausi straipsniai