Tiesa.com   |   2019-05-23

„Senukų“ savininkai – tėvas ir sūnus – dalijasi verslus

  
„Senukų“ savininkai – tėvas ir sūnus – dalijasi verslus Sūnui atitenka „Senukai“, o tėvui – NT, kuriame įsikūrę „Senukai“

Investuotojai Artūras Rakauskas ir jo tėvas Augustinas Rakauskas keičia iki šiol kartu valdyto verslo modelį ir savo verslus plėtos savarankiškai.

Rakauskai kreipėsi į Konkurencijos tarybą, prašydami leidimo įgyvendinti tarpusavio sandorį. Jį įgyvendinus, abu investuotojai atskirs verslus, kurie iki šiol valdyti bendrai. Sandorio vertė neskelbiama.
Pasak investuotojų, verslo valdymo modelis keičiamas, siekiant tolimesnės efektyvios verslo plėtros. „Turime ambicingų planų visose mūsų verslo srityse ir jie gali būti įgyvendinti, tik išgryninus atsakomybes, aiškias savarankiškas investicijų kryptis ir sukūrus efektyvius verslo valdymo modelius“, – sakė Artūras Rakauskas.
 
18 metų „Kesko Senukų“ grupei vadovaujantis Artūras Rakauskas dvigubina grupėje turėtą akcijų kiekį iki 50 proc. Kitos grupės akcijos toliau lieka strateginio partnerio – Suomijos korporacijos „Kesko“ – rankose. Grupė „Kesko Senukai“ apima didžiausio Baltijos šalyse ir Baltarusijoje statybos, remonto ir buities prekių parduotuvių tinklą, taip pat elektroninę prekybą vystančią kompaniją „Kesko Senukai Digital“.
 
„Senukų“ grupės įkūrėjui Augustinui Rakauskui po sandorio priklausys 100 proc. akcijų nekilnojamojo turto kompanijose „Baltic RED“ ir „Baltic Shopping Centers“, kurios valdo prekybos centrus „Mega“, „Banginis“, kitus nekilnojamojo turto objektus, nuomoja patalpas „Kesko Senukams“ ir kitiems prekybininkams.
Investuotojų sandoris apima ir kitus bendrai valdytus verslus.
 
Augustinas Rakauskas perima radijo stoties „Žinių radijas“ akcijas. Jis taip pat lieka vienvaldžiu sveikatingumo ir poilsio centro „Harmony Park“ savininku.
Artūrui Rakauskui po sandorio priklausys 34,5 proc. akcijų Vokietijos atsinaujinančios energetikos kompanijoje „Danpower Baltic“, taip pat 46 proc. akcijų „Tamo“ grupėje, kuri vysto populiariausią Lietuvoje elektroninį dienyną „Tamo“.
 
Žurnalo „Top“ duomenimis, Augustino Rakausko turto vertė siekia 240 mln. eurų ir jis yra šeštas turtingiausias žmogus Lietuvoje. Jo sūnus Artūras „Top“ sąraše užima 11 vietą, jo turtas vertinamas 160 mln. eurų.
 
  

Žymos: Verslas, Prekyba, Lietuva, senukai

Komentarai

Naujausi straipsniai