Tiesa.com   |   LRT   |   2015-03-13

Sekmadienį – lemiamas politikų mūšis

  
Sekmadienį – lemiamas politikų mūšis Dabartinis Vilniaus meras A. Zuokas sulaukė viešo žmonos „palaikymo“, kuris galėjo atgrasyti rinkėju
R. Šimašiui ir jo dabartinei žmonai A. Zuokienė skyrė didelį minusą, mat jiems tai antroji santuoka, o vaikai – „suneštiniai“.

Liko vos kelioms dienoms iki lemiamo antrojo merų rinkimų rato, kautynės dėl miestų bei rajonų vadovų kėdžių baigsis. Sekmadienį, kovo 15-ąją, prie balsadėžių rinkėjai rinksis ne visose savivaldybėse, nes kai kuriose jų vadovai išrinkti pirmajame ture. Bene, arčiausia kova dvi savaites po pirmojo turo, vyko tarp potencialių Vilniaus ir Kauno merų.

Vilniečiai turės nuspręsti, kas vadovaus sostinei, antrame turi rinkdamiesi iš dviejų kandidatų: dabartinio mero Artūro Zuoko ir Liberalų sąjūdžio atstovo Remigijaus Šimašiaus. Kaune irgi vyks arši kova tarp konservatoriaus Andriaus Kupčinsko ir verslininko Visvaldo Matijošaičio.
Keturi vyrai tarpusavyje dvi savaites pliekėsi ir televizijos eteryje, ir socialiniuose tinkluose. Į šią kovą savo noru įsitraukė arba buvo įstumtos ir politikų sutuoktinės. LRT televizijos eteryje V. Matijošaitis nevyniodamas žodžių į vatą dėl neskaidrios veiklos kaltino dabartinio Kauno mero žmoną.
 
Tuo tarpu A. Zuoko žmona Agnė į rinkimų ugnį puolė pati. Moteris socialiniame tinkle „Facebook“ rinkėjus bandė įtikinti balsuoti už jos vyrą berdama gana keistus argumentus. Anot A. Zuokienės, jos sutuoktinis patikimesnis miesto vadovas gali būti vien dėl to, kad jis gyvena pirmoje ir vienintelėje santuokoje, su žmona augina bendrus vaikus.
 
Tuo tarpu R. Šimašiui ir jo dabartinei žmonai A. Zuokienė skyrė didelį minusą, mat jiems tai antroji santuoka, o vaikai – „suneštiniai“, o tai jau. A. Zuokienės manymu, nieko gero. Tokie vieši pasisakymai „Facebook“ tinkle greit sulaukė audringos žmonių reakcijos. Vėliau A. Zuokas atsiprašė už žmonos žinutę.
 
Kokie argumentai rinkėjus įtikino, paaiškės jau netrukus – sekmadienį.
 
Tiesa, šie rinkimai, kaip jau anksčiau rašė ir „Tiesa“ labai neramūs buvo ir Vyriausiajai rinkimų komisijai (VRK). Remiantis statistika, per pirmąjį Savivaldybių rinkimų turą, buvo užfiksuota rekordiškai daug pažeidimų. Tarp jų ir biuletenių klastojimas, atplėšti vokai, neužantspauduotos balsadėžės bei masinis rinkėjų papirkinėjimas.
 
Prezidentės Dalios Grybauskaitės manymu, po šių rinkimų VRK turėtų atsinaujinti, o ilgametis komisijos vadovas Zenonas Vaigauskas užleisti savo kėdę naujam žmogui. D. Grybauskaitė piktinosi, kad pažeidimų buvo užfiksuota labai daug, tačiau VRK reakcija buvo pavėluota, daugybė nusižengimų įstatymams taip ir liko tik kalbomis bei gandais.
 
  

Žymos: Rinkimai, Artūras Zuokas, Remigijus Šimašius

Komentarai

Naujausi straipsniai