Tiesa.com   |   BNS   |   2018-03-14

Seimo sprendimo įsiutinta visuomenė planuoja atkirtį

  
Seimo sprendimo įsiutinta visuomenė planuoja atkirtį
© Max Pixel nuotr.
Į aikštę prie Seimo kviečiami žmonės, nepatenkinti įžeidžiančiu sprendimu.
Žinomi visuomenės veikėjai paskelbė organizuojantys taikią akciją „Mes kaltinam“, Ketvirtadienį 16 val. prie Seimo rūmų kviečiama ateiti kuo daugiau žmonių

Didžiulį pasipiktinimą Lietuvoje sukėlė Seimo sprendimas nepanaikinti šiurkščiu Konstitucijos pažeidimu ir priesaikos sulaužymu apkaltinto Mindaugo Basčio mandato. Šis tautos išrinktųjų veiksmas laikomas nesugebėjimu ginti savo valstybės interesų, todėl visuomenė planuoja atkirtį.

Per slaptą balsavimą dėl M. Basčio mandato panaikinimo balsavo 72 parlamentarai, prieš buvo 21 Seimo narys, 24 susilaikė. 11 biuletenių rasta negaliojančių. Konstitucija numato, kad norint per apkaltą panaikinti Seimo nario mandatą už tai privalo balsuoti ne mažiau kaip 85 parlamentarai iš 141. Po šio balsavimo apkaltos procedūra laikoma baigta.
Politologai tokį Seimo sprendimą vadina netinkamu požiūriu į Konstituciją ir dar labiau padidins nepasitikėjimą šia institucija.
 
Konstitucinis Teismas yra paskelbęs, kad M. Bastys šiurkščiai pažeidė Konstituciją ir sulaužė priesaiką, kai nuslėpė savo ryšius su buvusiu KGB darbuotoju Piotru Vojeika.
 
M. Bastys savo kaltę neigia – jis tikina, kad sąmoningai nieko nenuslėpė. Politikas netinkamą atsakymą apie ryšius su užsienio žvalgybininkais klausimyne dėl leidimo dirbti su slapta informacija vadina klaida, kuri negali būti vertinama kaip šiurkštus pažeidimas.
 
Apkalta M. Basčiui buvo inicijuota ir dėl Valstybės saugumo departamento nurodytų jo ryšių su atominės energetikos korporacijos „Rosatom“ atstovu vadinamu Jevgenijumi Kostinu, Rusijos valstybinio kanalo RTR žurnalistu Ernestu Mackevičiumi, buvusiu Kauno mafijos autoritetu įvardijamu Saturnu Dubininku ir neteisėta veikla įtariamu verslininku Vadimu Pachomovu. Tačiau šie veiksmai padaryti anksčiau nei 2016 m. lapkritį, kai M. Bastys davė naujausią parlamentaro priesaiką.
Dėl šių ryšių Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis pernai kovą atsisakė suteikti M. Basčiui leidimą dirbti su slapta informacija.
 
M. Bastys į parlamentą išrinktas Zanavykų vienmandatėje apygardoje – ji apima Šakius ir kelias Kauno bei Vilkaviškio rajonų apylinkes.
 
Kilus skandalui dėl ryšių su Rusija, M. Bastys sustabdė narystę Lietuvos socialdemokratų partijoje.
 
Tą pačią dieną žinomi visuomenės veikėjai paskelbė organizuojantys taikią akciją „Mes kaltinam“. Ketvirtadienį 16 val. prie Seimo rūmų kviečiama ateiti kuo daugiau žmonių ir pademonstruoti, kad tauta su tokiu sprendimu nesitaikstys.
Informacija apie akciją - ČIA
 
  

Žymos: Seimas, mindaugas bastys

Komentarai

Naujausi straipsniai