Tiesa.com   |   delfi.lt   |   2015-03-09

Seimo nariai nesutaria dėl šauktinių kariuomenės

  
Seimo nariai nesutaria dėl šauktinių kariuomenės Seimo nariai vieningai dėl šauktinių kariuomenės grįžimo nebalsuos.

Penkerių metų laikotarpiui sugrąžinti šauktinių kariuomenę Valstybės gynimo taryboje buvo nuspręsta kiek daugiau nei prieš mėnesį. Tam kad šis sprendimas įsigaliotų, reikia Seimo pritarimo. Tik panašu, kad politikai šiuo klausimu nesutaria ir vieningai nebalsuos.

Šauktinių klausimas išimties tvarka bus įtrauktas į Seimo narių darbotvarkę pavasario sesijoje, kuri prasidės iš karto po antrojo mero rinkimų rato, kuris vyks šių metų kovo 15-ąją. Remiantis portalo Delfi.lt informacija, seimo valdančiąjai daugumai priklausančių politikų nuomonės skiriasi kardinaliai. “Tvarkos ir teisingumo” partijos nariai norėtų surengti referendumą, kuriame nuomonę dėl šauktinių pareikštų visi Lietuvos piliečiai, tačiau jau dabar aišku, kad tokiam siūlymui prieštarautų jų koealicijos partneriai – socialdemokratai ir “Darbo partijos” nariai.
Partijų lyderiai Seime taip pat pripažino, kad nuomonės dėl šauktinių kariuomenės sugrąžinimo labai skiriasi ir partijų viduje. Tad vieningo balsavimo nereikia tikėtis.
 
“Tvarkos ir teisingumo” vedlys, europarlamentars Rolandas Paksas įsitikinęs, kad reikia rengti referndumą. Politikas tikino, kad jis pasisako už stiprią kariuomenę, bet ji nebūtinai turi būti sudaryta iš šauktinių, be to labai svarbu “gauti atsakymus iš visuomenės”.
 
Socialdemokratas Algirdas Sysas teigė nepritariantis referendumo idėjai. Anot jo, žmonės nepritaria šauktinių kariuomenei ir pirmiausia reiktų pakeisti visuomenės nuomonę, o ne tiesiog primesti sprendimą ir pradėti kviesti jaunuolius į privalomąją tarnybą.
 
 
  

Žymos: Karas, Kariuomenė

Komentarai

Naujausi straipsniai