Tiesa.com   |   2018-03-15

Seimą apgulę Lietuvos žmonės šaukė: „Gėda“

  
Seimą apgulę Lietuvos žmonės šaukė: „Gėda“ Proteste dalyvauja nuo 5 iki 10 tūkst. žmonių.
Jie kalba kad atėjo ne tarnauti, o valdyti. Jie nesupranta, kad yra pilietinė visuomenė, kuri gali suorganizuoti, kurie gali pasakyti savo teisėtai išrinktai valdžiai taikiu būdu, kad – „publika, jūs darote ne taip“

Ketvirtadienį tūkstančiai Lietuvos gyventojų susirinko prie Lietuvos seimo ir išreiškė nepasitenkinimą tautos išrinktųjų darbu.

Šis žinomų visuomenės veikėjų suorganizuotas taikus protestas „Mes kaltinam“ suorganizuotas vos per porą dienų – tokią visuomenės reakciją išprovokavo antradienį seimo priimtas sprendimas nepanaikinti šiurkščiu Konstitucijos pažeidimu ir priesaikos sulaužymu apkaltinto Mindaugo Basčio mandato.
Šis tautos išrinktųjų veiksmas laikomas nesugebėjimu ginti savo valstybės interesų.
 
Trečiadienį M. Bastys atsistatydino, tačiau žmonės ketvirtadienį vistiek susrinko prie seimo.
 
„Jie kalba kad atėjo ne tarnauti, o valdyti. Jie nesupranta, kad yra pilietinė visuomenė, kuri gali suorganizuoti, kurie gali pasakyti savo teisėtai išrinktai valdžiai taikiu būdu, kad – „publika, jūs darote ne taip“. Protestuotojai atėjo čia, kad taikiai pasakytų: „mes kaltiname šitą Seimą. Visą Seimą. Seime yra daug protingų, gerų žmonių, bet tai, kur yra šiandien šita institucija, šiandien mums yra dėl jos gėda“, – miniai kalbėjo protesto organizatorius žurnalistas visuomenininkas Andrius Tapinas.
 
Į žmones nepabijojo kreiptis ir valdžios atstovai, o kai ant scenos pasirodė valdančiiosios valstiečių ir žaliųjų sąjungos lyderis Ramūnas Karbauskis, žmonės į jo kalbas reagavo švilpimu ir skandavimu „Gėda“.
Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis susirinkusiesiems sakė, kad jam gėda dėl kai kurių jo vadovaujamos institucijos narių.
 
Proteste dalyvauja nuo 5 iki 10 tūkst. žmonių. Jam pasibaigus organizatoriai ketina seimui įteikti piliečių reikalavimų sąrašą.
 
  

Žymos: Protestas, Lietuvos Seimas, Andrius Tapinas, mes kaltinam

Komentarai

Naujausi straipsniai