Tiesa.com   |   delfi.lt   |   2014-11-07

Savo balsą rinkimuose galėsime atiduoti internetu

  
Savo balsą rinkimuose galėsime atiduoti internetu Lietuvoje kelią skinasi elektroninis balsavimas.

Lietuvoje balsavimas internetu pagaliau prasiskynė kelią. Seimas nedidele balsų persvara per trečią bandymą įteisino elektroninį balsavimą rinkimuose. Seimūnai patvirtino Teisingumo ministro Juozo Bernatonio parengtas įstatymų pataisas.

 Tokiam balsavimo būdui rinkimuose pritaria ir šalies gyventojai. Šiais metais atliktoje apklausoje net 65 proc. Lietuvos piliečių pasisakė už balsavimą internetu.
Politikai ir Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) nariai iki šiol nebuvo vieningi dėl naujo balsavimo būdo, tačiau pasak nario Jono Udrio, absoliučios saugios informacinės sistemos nėra, bet ties tuo tikrai yra labai daug dirbama.
 
 
„Balsavimo internetu sistema nesusiveda vien tik tai į kažkokią programinę įrangą, kažkokį tai vieną serverį ir kažkokius tai 5 žmones, kurie žino kaip tai veikia. Iš tikrųjų tai yra viena didelė organizacinė sistema, tiek rinkimų organizatorių, tiek informacinių technologijų specialistų, tiek auditorių , tiek stebėtojų, visa masė žmonių dirba prie to dalyko“,- VRK narį citavo portalas Delfi.lt.
 
Besirūpinantieji rinkimų skaidrumu, sutinka, jog reikia įdėti labai daug pastangų, kad rinkimų rezultatai nebūtų klastojami, tačiau dirbti reikia ir vykstant popieriniam balsavimui. Taigi rinkimai internetu tikrai nėra labiau „pavojingi“ nei mums įprasti tradiciniai.
 
  

Žymos: Internetas, Seimo rinkimai, Prezidento rinkimai

Komentarai

Naujausi straipsniai