Tiesa.com   |   VRK   |   2014-05-26

Rinkimai Lietuvoje: daugiausiai staigmenų socdemams

  
Rinkimai Lietuvoje: daugiausiai staigmenų socdemams D. Grybauskaitė – pirmoji šalies prezidentė išrinkta antrai kadencijai iš eilės.

Lietuvoje baigėsi rinkimų maratonas. Sėkme džiaugiasi dabartinė šalies vadovė Dalia Grybauskaite. Ji nugalėjo socialdemokratą Zigmantą Balčytį ir vadovaus Lietuvai dar penekerius metus. Prezidentė, išrinkta antrai kadencijai iš eilės, surinko 57,87 proc. balsų, o Z. Balčyčiui atiteko 40,14 proc.

 VRK paskelbtais duomenimis, antros kadencijos siekusi D.Grybauskaitė rinkimus laimėjo surinkusi 700 tūkst. 647 balsus. Socialdemokratas europarlamentaras Z. Balčytis surinko 485 tūkst. 968 balsus. Negaliojančių biuletenių prezidento rinkimuose rasta 24 tūkst. 126.
D. Grybauskaitės pergalė Lietuvos istorijoje – išskirtinė. Tai pirmoji prezidentė išrinkta antrai kadencijai iš eilės. „Mano šūkis ir buvo, kad aš tikiu jumis kiekvienu ir, ypač, kiekvienu sąžiningu Lietuvos žmogumi. Todėl dėkoju visiems, kas palaikėte ir balsavote, kas balsavote už Lietuvos ateitį su šia prezidente, kas antrą kartą suteikėte garbę tarnauti jums, dirbti jums", - teigė prezidentė
 
Prezidentė džiaugėsi pergale ir naktį iš sekmadienio į pirmadienį priėmė tiek savo rinkėjų ir rėmėjų, tiek politinių oponentų sveikinimus. Pirmoji pasveikinti su pergale atskubėjo darbietė Seimo pirmininkė Loreta Graužinienė. Vėliau didelę puokštę gėlių įteikė ir Premjeras Algirdas Butkevičius bei buvęs varžovas Z. Balčytis.
 
Kaip žinia, kartu lietuviai turėjo išrinkti ne tik prezidentą, bet ir nuspręsti, kas važiuos atstovauti šalį Europarlamente. Didžiausią staigmeną rinkėjai pateikė socialdemokratams, kurie nepateisino jokių savo ir sociologų prognozių. Socdemai į Europos Parlamentą (EP) galės siųsti vos du narius – Viliją Blinkevičiūtę ir Z. Balčytį. Skirtingais vertinimais, būtent jis galėjo padaryti lemiamos įtakos tokiems prastiems EP rinkimų rezultatams. Mat Z. Balčytis buvo kandidatu ir į EP, ir į prezidento postą.
 
Socdemams nosį nušluostė konservatoriai. Labai gerai rinkimuose pasirodė ir liberalai. Šios trys partijos, kaip ir tvarkiečiai, į EP gavo po du mandatus. Konservarių atstovais EP bus Gabrielius Landsbergis ir Algirdas Saudargas. Liberalai deleguos Gintarą Steponavičių ir Australijos lietuvį Antaną Guogą. Tvarkiečiai kol kas svarsto, kas važiuos atstovauti Lietuvai į EP. Vienas jų – Rolandas Paksas, o kitas Aplinkos ministras Valentinas Mazuronis. Pastarasis kol kas nepriėmė sprendimo, ar vyks į EP.
 
 
  

Žymos: Dalia Grybauskaitė, Prezidento rinkimai

Komentarai

Naujausi straipsniai