Tiesa.com   |   2013-06-18

R. Paksas vėl pretenduos į prezidentus?

  
R. Paksas vėl pretenduos į prezidentus? R. Pakso teigimu, savo statusą jis pamena ir nepretenduoja į prezidento kėdę.

„Tvarkos ir teisingumo“ lyderiui, per apkaltą prezidento sosto netekusiam Rolandui Paksui per iškilmingą Lietuvos pirmininkavimo Europos Sąjungos Tarybai pradžios posėdį istorinėje Seimo salėje jau numatyta vieta tarp garbingiausių svečių.

Tai jau antras kartas per keletą pastarųjų mėnesių, kai R. Paksui skiriamas didesnis dėmesys nei iki šiol. Kovo 11-tosios minėjimo iškilmėse Seime R. Paksas sėdėjo prezidentinėje ložėje. Šis veiksmas sukėlė šurmulį. Krikščionys demokratai kategoriškai pasisakė, jog nuo posto nušalintam politikui nedera elgtis taip drastiškai. Konservatoriai įsitikinę, kad šie veiksmai byloja apie bandymą po truputį įtraukti R. Paksą į kandidatų prezidento postui gauti sąrašą.
„Tvarkos ir teisingumo“ lyderis teigė suprantantis, kad tebeturi buvusio valstybės vadovo statusą ir neigė kalbas apie galimą jo grįžimą. Liepos 4-osios minėjimo organizatoriai iš anksto apsidraudė įtraukdami buvusį prezidentą į svečių sąrašą. Ką kviesti į pirmininkavimo pradžios renginį Europos reikalų komitetas paprašė paskirti Seimo valdybos.
 
Valdybos nutarimas, toliau galiosiantis visiems Seimo renginiams, priimti visus, nei vieno neišskiriant. R. Paksas teigė mielai sudalyvausiantis pirmininkavimo pradžios posėdyje su žmona, jei bus pakviestas. Jei būtų pakviestas dalyvauti kaip europarlamentaras, o ne buvęs valstybės vadovas, politikas nežinantis ar dalyvautų iškilmėse. Šiuo metu per apkaltą nušalintų asmenų „reabilitavimo“ projektus svarsto Seimo Konstitucijos komisija bei Teisės ir teisėtvarkos komitetas. Sprendimas kol kas nepriimtas.
 
  

Žymos: Rolandas Paksas, Prezidentas, Lietuvos politika

Komentarai

Naujausi straipsniai