Tiesa.com   |   2010-10-07

Pritaria antkainių viešinimui

  
Pritaria antkainių viešinimui Parlamentaras Saulius Stoma

Premjeras Andrius Kubilius pritaria siūlymui viešinti būtiniausiems maisto produktams prekybininkų taikomus antkainius. Tai reglamentuojantį Kainų įstatymo papildymo projektą trečiadienį Seime įregistravo parlamentaras Saulius Stoma. „Panašią idėją mes jau prieš porą metų esame svarstę ir tikrai manau, kad tai būtų visai nebloga idėja“, – „Žinių radijuje“ sakė premjeras.

mal">„Pati idėja, kiek galima daugiau viešumo ir tuo pačiu žmonėms sudarant galimybę rinktis ir taip atsirandant daugiau konkurencijos, yra gera“, – premjerą cituoja Elta. Jis siūlė įvertinti, kaip tai galėtų būti realizuota.

A. Kubilius sakė, kad reikia atskirti objektyvias kainų kilimo priežastis – maisto žaliavų, grūdų brangimą. Tiesa, dėl ko realiai didėja kainos, parodys Konkurencijos tarybos tyrimas.

Konkurencijos tarybos pirmininkas Jonas Rasimas Vyriausybės vadovui pažadėjo atlikti tyrimą dar prieš porą savaičių, tačiau iki šiol rezultatų dar nėra.

Komentuodamas prekybos tinklų koncentracijos didėjimą ir mažųjų rinkos dalyvių išstūmimą A.Kubilius neatsakė, ar Lietuvoje sekmadieniais nevertėtų uždrausti dirbti didiesiems prekybos centrams.

„Vėlgi reikia svarstyti. Yra tyrimų, kurie rodo, kad mažų parduotuvių egzistavimas nemažina kainų, o kaip tik galbūt ir padidina.

Tų vertinimų yra tikrai įvairių ir, be abejo, kad vienas iš pačių svarbiausių dalykų siekiant to, kad erdvė kokiam nors piktnaudžiavimui dominuojančia padėtimi būtų kiek galima mažesnė, yra kiek galima intensyvesnė konkurencija“, – teigė A.Kubilius. 
  

Komentarai

Naujausi straipsniai