Tiesa.com   |   BNS   |   2017-11-22

Popiežius Pranciškus kitąmet lankysis Lietuvoje

  
Popiežius Pranciškus kitąmet lankysis Lietuvoje
© REUTERS-Scanpix nuotr.

Popiežius Pranciškus kitąmet rudenį planuoja apsilankyti Lietuvoje, BNS trečiadienį patvirtino Prezidentūra.

„2018 metų rudenį numatomas popiežiaus Pranciškaus vizitas į Lietuvą. Vatikanas artimiausiu metu turėtų paskelbti tikslią vizito datą ir statusą“, – atsakydama į BNS klausimą, patvirtino prezidentės atstovė spaudai Daiva Ulbinaitė.
Popiežius į Lietuvą atvyks minint valstybės šimtmetį. Estijos žiniasklaida šią savaitę pranešė apie galimą Šventojo Tėvo vizitą į Taliną.
 
„Džiaugiuosi ir dėkoju už šią didžią pagarbą mūsų kraštui!“, – feisbuko paskyroje parašė Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis.
 
Argentinoje gimęs 80-metis Jorge Mario Bergoglio popiežiumi tapo 2013 metais. Per vienas pirmųjų savo darbo dienų pontifikas atsisakė specialaus limuzino su vairuotoju.
 
Liberalesnių pažiūrų popiežius pasižymi gailestingumo, atjautos skurstantiems ir tolerancijos idėjomis.
 
Lietuvoje pontifikas vienintelį kartą lankėsi 1993 metais, praėjus keliems metams po to, kai Lietuva atkūrė nepriklausomybę. Tada šalyje viešėjo popiežius iš Lenkijos Jonas Paulius II.
 
Jis tuomet lankėsi Vilniaus arkikatedroje, prie Aušros vartų, meldėsi Antakalnio kapinėse prie Sausio 13-osios ir Medininkų aukų kapų. Šventasis Tėvas taip pat aukojo mišias Vingio parke, buvo susitikęs su lenkų bendruomenės atstovais.
Be to, Jonas Paulius II lankėsi Kaune, Kryžių kalne netoli Šiaulių, Šiluvoje.
 
2011 metų Lietuvos gyventojų surašymo duomenimis, Romos katalikų tikėjimą išpažįsta 77 proc. šalies gyventojų.
 
  

Žymos: Popiežius Pranciškus, Lietuva

Komentarai

Naujausi straipsniai