Tiesa.com, Alfa.lt   |   2019-03-05

Po insulto išgyvenęs H. Daktaras prabilo apie sunkią ligą

  
Po insulto išgyvenęs H. Daktaras prabilo apie sunkią ligą
© Dominyko Griežės nuotr.

Šių metų sausio pabaigoje insultą patyręs ir skubiai į Kauno klinikas išgabentas Daktarų gaujos lyderis Henrikas Daktaras vasario 16 d. sugrįžo į Pravieniškes ir sėkmingai tęsia laisvės atėmimo iki gyvos galvos bausmę. Antradienį nuotoliniu būdu iš Pravieniškių pataisos namų su Vilniaus apygardos administraciniu teismu (VAAT) bendravęs nusikaltėlis teigė, kad jaučiasi neblogai.

Sausio pabaigoje garsiausias XX a. paskutinio dešimtmečio Lietuvos nusikaltėlis patyrė gyvybei pavojų kėlusį insultą, tačiau ligos eiga H. Daktarui susiklostė palankiai – anot paties nuteistojo, vasario 16 d. jis buvo paleistas iš ligoninės ir sugrįžo į pataisos namus, kur nuo praeitų metų gegužės atlieka laisvės atėmimo bausmę.
„Pagerėjo. Vaistus geresnius gaunu, tai normalizavosi. Po mėnesio laiko, – apie savijautą žurnalistams antradienį pasakojo H. Daktaras per teisme surengtą teletiltą. – Galva kartais sukasi, užeina skausmai. Spaudimas kartais kai pašoka… Kartais į šonus net mėto.“
 
VAAT antradienį pradėjo nagrinėti jau anksčiau išspręstą, tačiau aukštesnės instancijos panaikintą ir iš naujo nagrinėti perduotą bylą, kurioje H. Daktaras skundėsi, jog Lukiškėse negauna rašiklio ar tušinuko, taip pat negali susitvarkyti dantų. Pats Daktarų gaujos lyderis į teismą atvežtas nebuvo – su teisėjais bendravo nuotoliniu būdu iš Pravieniškių pataisos namų. Apie patirtą insultą prabilęs nusikaltėlis teigė, kad dantys jam kelia ne mažiau bėdų.
 
„O dantys labai blogai, priekiniai likę, šešeri metai kaip krūminių neturiu. Va, košę valgau kaip senukas. O kalėjime košės užtenka“, – pasakojo H. Daktaras, save juokais vadinęs pagyvenusiu jaunuoliu. VAAT teisėjų kolegija nepradėjo nagrinėti po insulto atsigavusio nuteistojo skundo, nes, pasikeitus H. Daktaro įkalinimo vietai, skundo autorius kartu su advokatu prašė duoti laiko patikslinti skundą, nes dabar nusikaltėlio sveikatos priežiūra yra Pravieniškių administracijos rankose
 
. Tačiau H. Daktaras neslėpė, kad norėtų, jog Lukiškių kalėjimo administracija atlygintų jam padarytą žalą, kadangi kalėjime jam ketverius metus nebuvo suteiktos reikiamos odontologo paslaugos.
  

Žymos: Sveikata, Kalėjimas, bausmė, Henrikas Daktaras, lietuvis nusikaltėlis, nusikalėlis

Komentarai

Naujausi straipsniai