Tiesa.com   |   elta   |   2014-06-25

Pesimistų daugiau nei optimistų

  
Pesimistų daugiau nei optimistų Didžiausi optimistai Lietuvoje - jaunimas.

Beveik šeši iš dešimties – 58 proc. – apklaustų suaugusių šalies gyventojų nurodė, kad pastaruoju metu reikalai Lietuvoje iš esmės krypsta į blogąją pusę, o keturi iš dešimties apklaustųjų (42 proc.) atsakė, kad reikalai Lietuvoje pastaruoju metu gerėja.

 Naujienų agentūros ELTA užsakymu gegužės 14–23 dienomis rinkos ir viešosios nuomonės tyrimų bendrovės „Baltijos tyrimai“ atliktos apklausos duomenimis, gegužę 5 procentiniais punktais padaugėjo teigiančiųjų, kad reikalai šalyje gerėja, o palyginti su tyrimo rezultatais prieš metus (2013 metų gegužę), teigiamai vertinančiųjų padėtį Lietuvoje sumažėjo 5 procentiniais punktais – prieš metus beveik pusė (47 proc.) manė, kad reikalai šalyje gerėja.
Didesni optimistai, manantys, kad reikalai greičiau gerėja nei blogėja, yra jaunimas iki 30 metų, didmiesčių gyventojai, respondentai su aukštuoju išsilavinimu, studentai ir moksleiviai, specialistai ir tarnautojai bei vadovai, gyventojai su didžiausiomis šeimos pajamomis (daugiau kaip 2500 litų per mėnesį), dirbantys valstybinėse įstaigose ir įmonėse, dešiniųjų pažiūrų rinkėjai.
 
Daugiau už kitus dabartine padėtimi šalyje yra nepatenkinti vyresni nei 50 metų žmonės, gyvenantys kaime ar mažesniuose miestuose, respondentai su viduriniu išsilavinimu, bedarbiai, darbininkai ir pensininkai, lenkų ir rusų tautybės gyventojai, respondentai su mažiausiomis šeimos pajamomis – iki 1500 litų per mėnesį.
 
Kad reikalai Lietuvoje pastaruoju metu iš esmės krypsta į gerąją pusę, dažniau nurodė Lietuvos Respublikos liberalų sąjūdžio bei Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų rinkėjai, o didžiausi pesimistai yra valdančiųjų partijų rėmėjai, ketinę balsuoti už Lietuvos lenkų rinkimų akciją, partiją „Tvarka ir teisingumas“ ar už Darbo partiją.
 
  

Žymos: Statistika, Laimė,

Komentarai

Naujausi straipsniai