Tiesa.com/BNS   |   2017-05-16

Pažadai: maža alga – maži ir mokesčiai

  
Pažadai: maža alga – maži ir mokesčiai
© Žygimantas Gedvila/15min.lt
Finansų ministras V. Šapoka žada mokesčius pirmiausia sumažinti mažiausiai uždirbantiems.
Vyriausybė jau anksčiau skelbė, kad šiemet ketina peržiūrėti PVM ir kitų mokesčių lengvatas.

Smulkūs ir vidutiniai verslininkai nuolat skundžiasi dėl didelių, juos smaugiančių mokesčių. Politikai reformas žada, tačiau kol kas jos nėra įgyvendintos. Dabar finansų ministras Vilius Šapoka pažadėjo, kad įgyvedins reikalingą nuostatą: mažiau uždirbantys mokes mažesnius mokesčius.

Anot V. Šapokos, mažas pajamas gaunantiems šalies gyventojams mažės socialinio draudimo įmokos, pajamų mokestis, be to, didės neapmokestinamasis pajamų dydis.
Konkrečius skaičius ministras pažadėjo paskelbti netrukus.
 
„Viena iš didžiausių, pavadinkime, skylių mokesčių sistemoje, tai yra darbo apmokestinimo sistema, kuomet Lietuvą, jeigu lygintume su kitomis šalimis, su darbo santykiais susiję mokesčiai ir įmokos „Sodrai“ yra didesni nei Europos Sąjungos vidurkis. Vyriausybė ne kartą deklaravo, jog tai yra vienas iš prioritetų sumažinti su darbo santykiais susijusią mokesčių naštą ir netrukus apie konkrečius pasiūlymus Vyriausybė paskelbs“, - kalbėdamas Žinių radijo eteryje teigė V. Šapoka.
 
Jis taip pat pridūrė, jog ketinama peržiūrėti visą darbo apmokestinimo sistemą.
 
„Mes žiūrime kompleksiškai, kad bendras apmokestinimas mažėtų, tai palies tiek socialinio draudimo įmokas, tiek gyventojų pajamų mokestį. Atitinkamai tai yra labai susiję ir su neapmokestinamų pajamų dydžio didinimu“, - teigė ministras.
Pasak V. Šapokos, pokyčius turėtų pajusti visų pirma mažiausiai uždirbantieji.
 
„Kadangi turime ryškią skurdo problemą ir pajamų nelygybės problemą, daugiausiai naudos ir daugiausiai pajamos išaugs tiems, kurie uždirba mažiausiai. Bet teigiamą poveikį taip pat pajus ir vidurinė klasė, tie, kurie uždirba iki vidutinio atlyginimo ir kažkiek daugiau“, - teigė ministras.
 
Opiausia problema – šešėlis
 
Premjeras Saulius Skvernelis pritarė tokiai reformai ir teigė, kad mokesčių mažinimas efektyvi kovos priemonė su šešėline ekonomika. Anot jo, norima, kad „šešėlis neapsimokėtų“.
„Darbas šešėlyje yra viena iš opiausių problemų, todėl mes, pristatydami artimiausiu metu mokesčių pertvarkos gaires, spręsime klausimą su mažiausias pajamas gaunančių žmonių darbo jėgos apmokėjimu ir skatinsime per mokestines ir finansines priemones, kad, grubiai sakant, neapsimokėtų būti šešėlyje“, - LRT radijui sakė S. Skvernelis.
 
Vyriausybė jau anksčiau skelbė, kad šiemet ketina peržiūrėti PVM ir kitų mokesčių lengvatas, pritaikyti kompleksines priemones, kurios padėtų sumažinti mokesčius mažiausiai uždirbantiems, taip pat pasiūlyti vienerių metų mokestines „atostogas“ pradedančiam verslui.
 
Teigiama, kad kol nebus sutvarkyta dabartinė mokesčių sistema, jokių diskusijų dėl naujų mokesčių Vyriausybėje nebus.
 
Vyriausybės priemonių plane numatyta, kad įvertinus tikslingumą darbuotojams ketinama perkelti dalį darbuotojo ir darbdavio socialinio draudimo įmokų (įskaitant ir privalomojo sveikatos draudimo įmokas), taip pat sujungti pajamų mokestį ir dalį „Sodros“ įmokų.
 
2017 metais taip pat numatyta keisti akcizus ir jų taikymo apimtį. Be to, ketinama plėsti dvigubo apmokestinimo išvengimo sutarčių tinklą, peržiūrėti honorarų apmokestinimą.
 
 
  

Žymos: Mokesčiai, PVM, Saulius Skvernelis, Vilius Šapoka

Komentarai

Naujausi straipsniai