Tiesa.com   |   2016-12-08

Pasaulis stebisi: lietuviai mokomi atpažinti rusų šnipus

  
Pasaulis stebisi: lietuviai mokomi atpažinti rusų šnipus Lietuviai raginami išlikti akylais ir atpažinti galimus šnipus.
Valstybės saugumui pavojų kelia priešiškos žvalgybos tarnybos, kurių taikiniu gali tapti kiekvienas Lietuvos pilietis.

Užsieno spauda rašo apie precedento netuturintį atvejį – Lietuvos vyriausybė perspėjo savo šalies piliečius būti akyliems ir nepasiduoti rusijos šnipų pinklėms. Šiam tikslui net įsteigta speciali telefono linija.

Socialinių televizijos reklamų metu lietuviai raginami būti atsargūs su labai maloniais nepažįstamaisiais bei kilus įtarimui apie juos pranešti specialia telefono linija. Taip įtartini asmenys bus patikrinti dėl galimo šnipinėjimo užsienio valstybėms.
Pasak Lietuvos saugumo departamento vadovo Dariaus Juaniškio, paprastai žmonės net nesusimąsto, kad iš jų traukiama informacija, iki tol, kol jau per vėlu. Būtent dėl šios priežasties nuspręsta ne tik paviešinti bet detaliai visuomenei paaiškinti galimus mechanizmus.
 
„Visuomenėje yra mažai šnekama apie priešiškų žvalgybos tarnybų grėsmes valstybės saugumui. Valstybės saugumui pavojų kelia priešiškos žvalgybos tarnybos, kurių taikiniu gali tapti kiekvienas Lietuvos pilietis. Iki šiol apie tokio tipo grėsmes buvo kalbama per mažai“, - sakė D. Jauniškis.
 
Prie akcijos prisidėjusių žiniasklaidos priemonių eteryje bus transliuojami vaidybiniai siužetai apie tikrais faktais paremtas Lietuvos piliečių verbavimo istorijas. Tai – realiai įvykę incidentai, kuriuos vaidina aktoriai.
 
Kaip teigė naujienų portalas businessinsider.com, iš visų Baltijos valstybių Lietuva apie Rusijos keliamą grėsmę kalba neabejotinai daugiausiai ir garsiausiai. Neseniai vyriausybė taip pat išleido oficialius nurodymus, kaip elgtis Rusijos invazijos į šalį metu.
Valstybės saugumo departamento pasitikėjimo linija - 8700 70007.
 
 
 
 
 
  

Žymos: Šnipinėjimas, Lietuva , žvalgyba

Komentarai

Naujausi straipsniai