Tiesa.com   |   2016-09-27

Pabėgėliai piktinasi neturtinga Lietuva

  
Pabėgėliai piktinasi neturtinga Lietuva
© Flickr.com
Iš Lietuvos paspruko antra pabėgėlių šeima. Abiejų buvimo vieta nežinoma.
Į Lietuvą perkelti pabėgėliai piktinasi, jog buvo apgauti ir neinformuoti apie tikrąją padėtį šalyje.

Iš Lietuvos pradingo dar viena pabėgėlių šeima. Manoma, kad jie pabėgo į kitą Europos Sąjungos (ES) valstybę, nes Lietuvoje jiems buvo mokamos mažesnės išmokos negu tikėjosi.

Kaip pranešė LNK „Žinios“ iš Lietuvos nežinoma kryptimi išvyko penkių asmenų šeima: du suaugę ir trys vaikai. Į Lietuvą iš pabėgėlių stovyklos Turkijoje jie atvyko prieš keturis mėnesius.
Su sirais bendravę ir juos prižiūrėję Raudonojo kryžiaus darbuotojai teigė, kad šeima jau gyveno savarankiškai, vyriškis dirbo statybose. Teigiama, kad gyvenimo sąlygomis jie nesiskundė.
 
Raudonojo kryžiaus darbuotojai apie tai, kad šeima „kažkur dingo“ suprato prieš savaitę. Nors niekas nežino, kur šiuo metu yra šeima, jos nariams dar tris savaites bus mokamos išmokos, o vėliau, sirams neatsiradus, pinigų mokėjimas bus sustabdytas.
 
„Tiesa“ primena, kad tai jau antroji iš Lietuvos sprukusi pabėgėlių šeima. Pirmieji buvo irakiečiai, kurie jau kelis mėnesius yra išvykę į Švediją. Jiems išmokos nebemokamos, bet vis dar galioja teisinė apsauga. Pagal šalies įstatymus, pabėgėliai užsienyje gali išbūti pusę metų, vėliau jie turėtų būti surasti ir grąžinti į Lietuvą.
 
Šalis įsipareigojusi priimti 1105 asmenis, kurie bėga nuo karo neramumų Sirijoje ir Irake. Šiuo metu Lietuvoje gyvena apie 100 įvairaus amžiaus pabėgėlių iš minėtų šalių.
Pastaruoju metu Lietuvos žiniasklaidoje pasirodo informacija, kad į Lietuvą perkelti pabėgėliai piktinasi, jog buvo apgauti ir neinformuoti apie tikrąją padėtį šalyje. Atvykusieji skundžiasi mažomis išmokomis, žemais atlyginimais. Pabėgėlių teigimu, Lietuvoje jie negali išgyventi, todėl norėtų apsistoti Vokietijoje arba Švedijoje.
 
 
  

Žymos: Vokietija, Turkija, Švedija, Išmokos, pabėgėliai, sirai, irakiečiai

Komentarai

Naujausi straipsniai