Tiesa.com   |   2016-12-16

Oficialu: Lietuvos vaikams tautinius kostiumus kurs Juozas Statkevičius

  
Oficialu: Lietuvos vaikams tautinius kostiumus kurs Juozas Statkevičius
© Wikimedia.org
Seimo kultūros komiteto pirmininkas taip pat pareiškė, kad šį projektą finansuotų iš savo asmeninių

Valstiečių ir žaliųjų sąjungos pirmininkas Ramūnas Karbauskis prieš kelias savaites pagarsino savo idėją visiems Lietuvos vaikams iki septynerių metų dovanoti tautinius kostiumus.

Seimo kultūros komiteto pirmininkas taip pat pareiškė, kad šį projektą finansuotų iš savo asmeninių lėšų ir pakvietė prisijungti verslininkus. Anot R. Kausbauskio tautinius kostiumus galėtų pasiūti drabužių dizaineris Juozas Statkevičius.
Neilgai trukus vyrai sukirto rankomis. J. Statkevičius išplatino atvirą laišką visuomenei. Jį viešiname ir naujienų portale „Tiesa“:
„Noriu pranešti visiems kartu, o ne atskirai – šiuo metu Ciuriche kuriu kostiumus „Madame de Sade“ spektakliui, kurį režisuoja Alvis Hermanis. Esu įsitikinęs, kad tautinio kostiumo projektas yra svarbus net keliais aspektais.
 
Valstiečių partijos lyderio idėja nuo mažens įskiepyti jaunimui pagarbą tautiniam kostiumui, man atrodo puiki. Dvidešimt septynerius metus dirbu teatre ir madoje. Esu tikras, kad galiu priimti iššūkį. Aš ir mano komanda susidorosime su didžiuliu projektu. Juo labiau, kad kilni idėja daug kam atrodo artima, taigi, visi sutinka geranoriškai bendradarbiauti.
 
Man svarbu šiuolaikiškumas, kokybė ir aukštas meninis lygis. Paprasti dalykai dažnai yra daug sudėtingesni už įmantrius. Po savo paskutinės savo kolekcijos pristatymo buvau apdovanotas valstybinės reikšmės ordinu. Ponui Karbauskiui patiko šiuolaikiškai interpretuota, bet Lietuvos regionų, tautinių audinių raštų ir siluetų įtakota kolekcija. Tautinio kostiumo vaikams projektas skirtas Lietuvos šimtmečiui paminėti.
 
Skubu jums pranešti, kad nė vienas mokesčių mokėtojų euras nebus panaudotas projekto įgyvendinimui.
 
Tautinis kostiumas ikimokyklinio amžiaus vaikams negali būti autentiškas – mūsų liaudiškos medžiagos yra storos ir šiurkščios. Štai kodėl buvo priimta šiuolaikiška tautinio kostiumo interpretacija.
Ikimokyklinio amžiaus vaikai yra judrūs, todėl svarbu, kad medžiagos būtų minkštos, nesiglamžančios. Lygiai taip pat svarbu tinkamas kokybės ir kainos santykis.
 
Būtina, kad kostiumas vizualiai atrodytų tautinis, o tuo pačiu atitiktų šiuolaikišką mūsų dienų dvasią.
Tautinio kostiumo vaikams projektas yra kruopščiai nagrinėjamas ir analizuojamas, neabejoju, kad tai bus puiki dovana ir Lietuvos vaikams, ir emigrantų vaikams užsienyje.
 
Tautinis kostiumas palaiko lietuvybės dvasią, jis taip pat turi išliekamąją vertę – gali būti perduodamas iš kartos į kartą. Išaugtas jis gali atitekti broliui, seseriai, pusbroliui, o paskui keliauti vaikams ir anūkams.
 
Visus parengiamuosius darbus darysiu aš pats, pats ieškosiu medžiagų. Pavyzdžius ir iškarpas, kurie vėliau bus padauginti, pagamins „Fashion House Juozas Statkevičius“ dirbtuvės.
 
Galiu patikinti: man tai – garbės reikalas. Aš ir mano kolektyvas projektą įgyvendinsime aukščiausiu lygiu. Juk taip esama įpratę: Juozo Statkevičiaus firminis ženklas yra dedamas tik ant aukščiausios kokybės drabužių. Šis privačios iniciatyvos projektas man atrodo ypatingas Lietuvos Nepriklausomybės šimtmečio įprasminimas ir puiki, tautą vienijanti idėja“.
 
 
 
  

Žymos: Vaikai, Juozas Statkevičius, Ramūnas Karbauskis, tautinis kostiumas

Komentarai

Naujausi straipsniai