tiesa.com/BNS   |   2017-07-20

Nuniokoti Palangos paplūdimiai šaukiasi pagalbos

  
Nuniokoti Palangos paplūdimiai šaukiasi pagalbos
© Žygimantas Gedvila
Apardytą jūros krantą į šiaurę nuo tilto ketinama papildyti vietoje iškastu smėliu.
Visiems paplūdimio darbams iš Europos Sąjungos struktūrinių fondų numatyta skirti apie 4,6 mln. eurų.

Palanga be mylimų ir įprastinių smėlio paplūdimių. Būtent toks vaizdas pasitinka dabar Lietuvos pajūryje atostogaujančius poilsiautojus.

s paplūdimius, iki kopų, nuplovė prieš gerą savaitę šalyje praslinkusios liūtys. Nereikėjo nė stiprios audros.
Pajūrio gyventojai ir svečiai nuo kopų prie jūros dabar turi nusileisti gana stačiu skardžiu. Teigiama, kad tokie nepatogumai – laikini.
 
Anot kurorto savivaldybės atstovų, artimiausiu metu apardytą jūros krantą į šiaurę nuo tilto ketinama papildyti vietoje iškastu smėliu, rašo „Lietuvos žinios“.
 
Bendrovės „Palangos komunalinis ūkis“ direktorius Konstantinas Skierus teigė, kad dabar ketinama išpilti apie 1600 kubinių metrų smėlio. „Kai kur jo prinešta labai daug, tad kokius du metrus nukasime ir perkelsime į nuardytą pakrantę. Nebebus matyti ir tų smėlio maišų. Akivaizdu, kad toks papildymas smėliu ir ateityje bus nuolatinis procesas, nes kitų racionalių, mažiausiai aplinką žalojančių būdų nėra. Taip daro visa Europa“, – tikino jis.
 
Palanga smėlio maišais paplūdimius ėmėsi gelbėti saugodama juos nuo gausaus kiekio kritulių, kuris liepos antrąją savaitę gerokai viršijo šio metų laiko vidurkius.
Palangos miesto savivaldybės ekologė Reda Kairienė žiniasklaidai teigė, kad 2019-ųjų pavasarį pliaže ketinama išpilti apie 370 tūkst. kubinių metrų smėlio. Pasak jos, mokslininkai jau daro analizes, tyrimus, jie pateiks savo išvadas, rekomendacijas, bus atlikta ir poveikio aplinkai vertinimo procedūra.
 
Visiems šiems darbams iš Europos Sąjungos struktūrinių fondų numatyta skirti apie 4,6 mln. eurų.
 
 
  

Žymos: Pajūris, Palanga, Baltijos jūra, lietus, Paplūdimiai, smėlis

Komentarai

Naujausi straipsniai