tiesa.com   |   2013-10-03

Naujoji Seimo pirmininkė - L. Graužinienė

  
Naujoji Seimo pirmininkė - L. Graužinienė Darbietė L. Graužinienė (dešinėje) beveik be konkurencijos gavo Seimo pirmininko kėdę.

Lietuvos politikoje – permainų metas. Vakar vakare buvo paskelbta žinia, kad iš Seimo pirmininko pareigų traukiasi darbietis Vydas Gedvilas ir jo bendrapartietis, pavaduotojas Vytautas Gabšys. Šiandien jie jau – eiliniai Seimo nariai. O į kovą dėl seimo pirmininko posto stojo darbietė Loreta Graužinienė ir liberalas Eugenijus Gentvilas.

 Pastarasis didelių vilčių dėl pergalės nepuoselėjo, nes manyta, kad balsavime valdantieji bus vieningi. Tuo labiau, kad L. Graužinienės kandidatūrai jau viešai pritarė ir premjeras Algirdas Butkevičius. Kol kas priešiškai prieš galimai būsimą Seimo pirmininkę nepasisakė ir prezidentė Dalia Grybauskaitė, nors anksčiau būtent šios kandidatės šalies vadovė nepatvirtino į ministrės postą.
Liberalai nebuvo patenkinti valdančiųjų siūloma kandidate pareikšdami, kad L. Graužinienės tapimas Seimo pirmininke būtų "negerų tradicijų" pratęsimas Lietuvos politikoje.
 
E. Gentvilas ir jo bendražygiai Seime prieš balsavimą platino lipdukus, kuriuose kvietė palaikyti savo kandidatą. Jis pasisakydamas Seime, savo seserį darbietę Violetą Baltraitienę kvietė balsuoti, kaip jai atrodo teisingiausia. „Sese, balsuok, kaip tau atrodo“ , - kalbėjo E. Gentvilas. Tačiau jis pripažino, kad jeigu ji būtų kandidatė į tą patį postą, konkurencijos sudaryti jis būtų ryžęsis.
 
Balsuodami Seimo nariai išrinko naująją Lietuvos Seimo pirmininkę Loretą Graužinienę, kuri, vos sužinojusi apie naujas pareigas išsakė artimiausius savo planus.
 
Pirmiausia pirmininkė pareiškė stabdanti savo narystę Darbo partijoje. Pirmieji darbai, kurių imsis šviežiai išrinkta premjerė bus: vicepirmininko kandidatūros pateikimas, apsaugos Neringai Venskienei skyrimas bei greičiausiai įgyvendinamas planas - kavos gėrimas su apsaugos darbuotojais.
 
Sakydama kalbą L. Graužinienė pabrėžė, kad sieks "Lietuvą valdyti kitaip". Šiuo sakiniu pirmininkė siekė patvirtinti, jog dirbs pagal Lietuvos Konstituciją. 
 
  

Žymos: Politika, Loreta Graužinienė

Komentarai

Naujausi straipsniai