Tiesa.com   |   2016-06-23

Naujasis Darbo kodeksas sukėlė protestų bangą

  
Naujasis Darbo kodeksas sukėlė protestų bangą
© Pixabay.com
Kelios dešimtys jaunų žmonių įsitikinę, kad naujasis Darbo kodeksas grąžino Lietuvą į baudžiavos lai
Nors prie Vyriausybės durų jaunimas įsikūrė dar trečiadienį, su jais ne tik nepasikalbėjo aukštas pareigas užimantys polikai.

Aktyvus jaunimas naktį iš trečiadienio į ketvirtadienį praleido protesuodami Vilniuje, prie įėjimo į Vyriausybę. Pačiame Vilniaus centre įsikūrę protestuotai siekia atkreipti valdžios dėmesį į, jų nuomone, socialiai neteisingą naująjį Darbo kodeksą, kurį seimas patvirtino antradienį.

Kaip portalo lrytas.lt žurnalistei sakė vienas protesto akcijos iniciatorių Tomas, naujasis Darbo kodeksas sugrąžino Lietuvą ir darbuotojus į baudžiavos laikus. Tai reiškia, kad darbuotojus bus galima išnaudoti teisėtai, jų teisių niekas negins, nes apsaugos priemonės, numatytos kodekse, naudingos tik darbdaviams.
Jaunas vyras taip pat apgailestavo, kad kol kas jų tėra vos kelios dešimtys, daugiau palaikymo nei iš dirbančių Lietuvos žmonių, nei iš anksčiau garsiai savo nuomonę reiškusių darbuotojų prefesinių sąjungų palaikymo nesulaukė.
 
Jaunimas aktyviai savo nuomonę reiškę jau visą mėnesį. Jie buvo susirinkę Kaune, tačiau valdžios dėmesio nesulaukę nusprendė persikelti į Vilnių.
 
Tiesa, ir čia kol kas dėmesio ne per daugiausiai. Nors prie Vyriausybės durų jaunimas įsikūrė dar trečiadienį, su jais ne tik nepasikalbėjo aukštas pareigas užimantys polikai, Vyriuaysbės nariai, bet didžioji dalis net nekalbėjo, o eiliniai klerkai ir nesisveikino.
 
 
  

Žymos: Vyriausybė, Protestas, darbuotojai, darbdaviai, Darbo kodeksas

Komentarai

Naujausi straipsniai