tiesa.com   |   Lietuvos žinios   |   2013-10-25

Nauja tvarka vaikų tėvams

  
Nauja tvarka vaikų tėvams Lietuvoje kol kas įstatymai nedraudžia be priežiūros palikti mažamečių vaikų.

Lietuvoje, skirtingai nei daugelyje kitų valstybių, įstatymai nenumato tėvam atsakomybės už be priežiūros paliktus mažamečius vaikus. Įstatymai taip pat nenumato ir iki kokio amžiaus vaikai negali būti palikti be suaugusiųjų priežiūros.

 Atvirkščiai – šalyje didžiuojamasi, kad pradinių klasių mokinys pats nuvažiuoja į mokyklą ar į būrelius ir vėliau grįžta pats vienas į namus. Tačiau atrodo, kad ir Lietuvoje situacija gali pasikeisti.
Socialinės apsaugos ir darbo ministerija (SADM) pradėjo ruošti įstatymų pataisas, kurios turėtų padėti užtikrinti vaikų apsaugą. Tarp rengiamų siūlymų ir draudimas vaikus palikti be vyresniųjų priežiūros, pranešė laikraštis „Lietuvos žinios“.
 
Jeigu Seimas pritars tokioms pataisoms, Lietuvoje tėvai ar vaiko globėjai turės pasirūpinti, kad vaikai iki 7 metų amžiaus neliktų be suaugusių priežiūros arba jais turėtų pasirūpinti vyresnis nei 14 metų paauglys. Taip pat rengiamose pataisose numatyta, kad 7-14 metų vaikai negalės leisti laiko vieni be suaugusiųjų priežiūros nuo 22 iki 6 valandos.
 
  

Žymos: Įstatymai, Vaikai ir tėvai

Komentarai

Naujausi straipsniai