Tiesa.com   |   2017-01-27

Namuose žiauriai sumuštas keturmetis mirė

  
Namuose žiauriai sumuštas keturmetis mirė
© Flickr.com
Ketverių metų berniukas mušamas buvo nuolat. Jo kūnelis buvo randuotas.
Sužalojimai buvo kritiniai - nebefunkcionavo vaiko smegenys, o penktadienio rytą nustojo plakti širdis.

Ketverių metų berniukas, kurį kaip įtariama, sužalojo patėvis, mirė. Vaiko gyvybė užgeso Kauno klinikose. Jau ketvirtadienio vakarą medikai teigė, kad išgyventi mažyliui vilčių labai mažai.

, sužalojimai buvo kritiniai ir dėl jų nustojo funkcionuoti vaiko smegenys, o penktadienio rytą nustojo plakti širdis.
Berniuko 23-ejų mama ir 27-erių jos sugyventinis uždaryti į areštinę. Abu pareigūnams buvo žinomi. Vyriškis buvo sulaikytas dėl narkotikų platinimo, taip pat buvo žiauriai sužalojęs žmogų. Moteris taip pat buvo susidūrusi su teisėsauga.
 
Žiniasklaidos žiniomis, mama su pareigūnais bendradarbiauja. Penktadienį teismas spręs dėl kaltinimų pateikimo ir tolimesnio dviejų suaugusiųjų likimo.
 
Šis žiaurus poelgis ir berniuko mirtis sukėlė itin didelį pyktį visuomenėje. Daug kaltinimų skriejo ir Seimo nariams, kurie vos prieš kelias savaites atmetė įstatymą, kuriame buvo nuostata naudoti fizinį smurtą prieš vaikus.
 
Dabar Socialinės apsaugos ministras Linas Kurkutis tvirtina, kad įstatymas bus grąžintas tobulinti į Vyriausybę ir vėliau pateiktas vėl Seimui. Be to misniterija pradėjo vidinį patikrinimą, mat paaiškėjo, kad prieš vaiką smurtauta ne pirmą kartą. Jis į darželį ateidavo sumuštas, jo kūnas buvo nusėtas randais.
Kad vaikas skriaudžiamas girdėjo ir kaimynai, tačiau į teisėsaugą nesikreipė. Tą padarė darželio, kurį lankė berniukas, darbuotojos, tačiau pareigūnai ikiteisminį tyrimą nutraukė, nes nepakako įrodymų, kad vaikas buvo sumuštas artimųjų. Jiems pavyko įrodyti savo tiesą – berniukas susižeidė pats, netyčia.
 
Dar berniukui gyvam esant socialiniame tinkle „Facebook“ visuomenininkei Rimai Olberkytei-Stankus spontaniškai kilo mintis suorganizuoti akciją prie Seimo, kurios metu būtų uždegtos žvakutės už kiekvieną smurtą patiriantį ir nelaimingą vaiką. Ši idėja greitai sulaukė milžiniško palaikymo ir vos per kelias valandas akcijos buvo suroganizuotos ne tik daugelyje Lietuvos miestų ir miestelių, tačiau ir Jungtinėje Karalystėje, taip pat kitose užsienio šalyse, kuriose gyvena lietuviai.
 
 
  

Žymos: Kaunas, Kėdainiai, Vaikas, tėvai, Vaiko mirtis, žiaurumas, smurtas prieš vaikus

Komentarai

Naujausi straipsniai