Tiesa.com   |   lrytas.lt   |   2014-05-07

Mūšis dėl Prezidento posto prasidėjo  

  
Mūšis dėl Prezidento posto prasidėjo Lietuvos Prezidento rinkimuose aršiausia kova greičiausiai užvirs tarp dviejų kandidatų.

Lietuvoje ir už jos ribų prasidėjo išankstinis balsavimas, kurio metu šalies piliečiai gali išreikšti savo valią balsuodami prezidento rinkimuose. Išankstinis balsavimas vyksta šią savaitę trečiadienį ir ketvirtadienį nuo 8 val. ryto iki20 val. vakaro.

 Sostinėje Vilniuje balsavimas organizuotas savivaldybės pastate. Kituose miestuose balsavimo vietos skirtingos, priklausomai nuo to, kokios valstybinės įstaigos arba pašto skyriai juose yra įsikūrusios.
Skaičiuojama, kad Vilniuje balsuos apie 10 tūkst. žmonių ir eilių, kaip ankstesniais metais, didelių nebus. Šią savaitę žmonės taip pat balsuos ir paštu bei namuose. O sekmadienį prasidės balsavimas visose balsavimo apylinkėse.
 
Kaip pranešė portalas lrytas.lt, išankstiniame balsavime dalyvavimo Seimo pirmininkė Loreta Graužinienė, kuri sakė norinti, jog prezidentas būtų išrinktas ne sekmadienį, pirmame ture, o po kelių savaičių, antrajame. Anot politikės, jeigu ir vėl aukščiausias šalies vadovas savo oponentus nugalėtų jau šį sekmadienį, būtų laikas pradėti abejoti demokratija.
 
„Tiesa“ primena, kad žmonės gali rinktis iš septynių kandidantų. Šiuose rinkimuose varžosi: socialdemokratas europarlamentaras Zigmantas Balčytis, dabartinė Prezidentė Dalia Grybauskaitė, Darbo partijos atstovas parlamentaras Artūras Paulauskas, parlamentaras Naglis Puteikis, Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos atstovas Ignalinos meras Bronis Ropė, Lietuvos lenkų rinkimų akcijos lyderis europarlamentaras Valdemaras Tomaševskis, Vilniaus miesto meras Artūras Zuokas.
 
Politologai prognozuoja, kad antrame ture ietis surems Z. Balčytis ir D. Grybauskaitė.
Kandidatas į Lietuvos Respublikos prezidentus - Zigmantas Balčytis,
 
  

Žymos: Dalia Grybauskaitė, Prezidento rinkimai

Komentarai

Naujausi straipsniai