Tiesa.com   |   2011-03-08

Moterys – atsargesnės vairuotojos

  
Moterys – atsargesnės vairuotojos
© D.Dokšaitė
Moterys vairuoja atsragiau, bet į autoįvykius patenka dažniau nei vyrai.

Dėl vairuotojų vyrų kaltės įvykusi avarija atneša daugiau nuostolių nei moterų, remdamasis savo statistika praneša „Lietuvos draudimas“. Moterys du kartus rečiau kelyje naudojasi nemokamos pagalbos paslauga, kuri teikiama kasko draudimu apsidraudusiems klientams. Tačiau dailiosios lyties atstovės dažniau būna kaltos dėl avarijų.

="text-align: left">Iš 100 moterų per metus avarijos kaltininkėmis tampa 5, vyrai kaltais pripažįstami 4 kartus iš 100. Drausmingiausiai vairuoja vyresnio amžiaus vyrai, o jaunimas (iki 25 metų) avarijų kaltininkais pripažįstami labai dažnai: per metus iš 100 avariją padaro kas 10, nesvarbu, būtų tai mergina, ar vaikinas.

„Moterys, net ir sukėlusios avariją, tai daro „švelniai“. Taip juokaudamas galėčiau apibūdinti skirtumus tarp lyčių, kuriuos atskleidžia skaičiai. Vyrų sukelta avarija atneša apie 20 proc. didesnius nuostolius nei moterų, dailiosios lyties atstovės dažniau papuola į nedidelius, techninius autoįvykius. Už moterų sukeltos avarijos nuostolius vidutiniškai išmokama 2250 litų, o vyrų sukelta avarija kainuoja 2670 litų. Tą patį pastebime ir nagrinėdami techninės pagalbos kvietimų priežastis: moterys kviečia ekipažą dėl smulkių gedimų ar nesklandumų, tokių kaip užšalę spynelės, nuleista padanga, vyrai gi labiau linkę viską sutvarkyti savo jėgomis, ir techninę pagalbą kviečia tada, kai patys nebegali nieko padaryti ir automobilį reikia nutempti į servisą“, - komentuoja Gytis Matiukas, „Lietuvos draudimo“ Kompleksinių žalų direktorius.

Moterys bijo vairuoti svečioje šalyje

Naujausias Didžiojoje Britanijoje atliktas tyrimas rodo, kad 62 proc. moterų nėra linkusios vairuoti užsienyje ir laiko tai stresu, tuo tarpu kai dėl to, kad jiems tai stresinė situacija, prisipažino tik 32 proc. vyrai. Moterys dažniau teigia, kad joms stresą kelia eismas priešinga eismo juosta, įvažiavimas į žiedą ir svetimos šalies kelio ženklai. Tuo tarpu Amerikoje atliktas tyrimas atskleidė, kad moterims dažniau pasitaiko patekti į autoįvykius... dėl neišsimiegojimo. Negana to, paaiškėjo, kad dažniausiai prie vairo užsnūsta ar vairuoja pavargę – žmonės nuo 25 iki 34 metų.
  

Komentarai

Naujausi straipsniai