Tiesa.com   |   2015-03-30

Mokesčių inspekcija siunčia žinią užsienyje dirbantiems lietuviams

  
Mokesčių inspekcija siunčia žinią užsienyje dirbantiems lietuviams Mokesčių nesumokėję arba piktybiškai jų vengę lietuviai, bus baudžiami.
Mokesčių nesumokėję arba piktybiškai jų vengę lietuviai, bus baudžiami.

Pinigus užsienyje uždirbę lietuviai arba ten įsigiję nekilnojamojo turto turėtų nepamiršti apie tai pranešti Lietuvos mokesčių inspekcijai (VMI). Turto ir pajamų deklaracija už praėjusius metus reikia pateikti iki gegužės 1-osios. To iki nustatyto termino nepadarę fiziniai asmenys gali sulaukti baudų ir patikrinimų. Įmonėms grės baudžiamoji atsakomybė.

Gavę informaciją iš gyventojų VMI su Europos Sąjungos (ES) institucijomis apsikeis informacija apie Lietuvos gyventojų su darbo santykiais susijusias pajamas, direktoriaus atlyginimus, gyvybės draudimo ir kitus produktus, kuriems netaikomi teisės aktai dėl keitimosi informacija, pensijas, nekilnojamojo turto turėjimą ir pajamas iš jo.
Aktas dėl bendradarbiavimo apmokestinimo srityje įsigaliojo šiemet. Ankstesniais metais VMI taip pat galėjo gauti duomenis, tačiau tik pagal specialų užklausimą.
 
Tikimasi, kad nauja direktyva leis indentifikuoti rizikingus mokesčių mokėtojus arba nemokančius mokesčių Lietuvos gyventojus.
 
Pasak VMI atstovų, problemų gali turėti tie, kurių pajamos buvo gautos nelegaliai ir investuotos užsienyje. Dabar pinigų kilmę reiks nurodyti arba ją pagrįsti. Kilus įtarimams dėl nelegalių pajamų, surinkta medžiaga bus perduota teisėsaugos institucijoms. Nesumokėtus mokesčius teks sumokėti.
 
Verslininkams įspėjimas yra dar rimtesnis: įmonių užsienyje turimas ir į įmonės apskaitą neįtrauktas turtas veikiausiai bus įvertintas kaip apgaulingas buhalterinės apskaitos tvarkymas, o už tai gresia baudžiamoji atsakomybė.
 
 
 
  

Žymos: Mokesčiai, Įstatymai

Komentarai

Naujausi straipsniai