Tiesa.com   |   2017-02-03

Mirtinai sumušto keturmečio budeliai prisipažino

  
Mirtinai sumušto keturmečio budeliai prisipažino
© Facebook.com
Dienas areštinėje leidžia ir G. Kontenis, ir jo sugyventinė, Mato mama, Monika A.
Medikai buvo iškviesti vakare, kai berniukas jau nekvėpavo.

Praėjusią savaitę mirė Kėdainiuose namuose mirtinai sumuštas keturmetis Matas. Dėl įtarimų nužudymu pareigūnai suėmė jo patėvį 27 m. Giedrių Kontenį ir vaiko mamą 23-ejų Moniką M.

Penktadienį berniuko patėvis prisipažino, kad jo smūgis tiesiai keturmečiui į veidą ir buvo mirtinas. Tą turės dar patvirtinti teismo medicinos ekspertai. Tiesa, medikai jau anksčiau tvirtino, kad ištikrųjų turėjo būti vienas mirtinas smūgis į galvą, taip pat akcentavo, kad vaikas buvo mušamas įvairiais, po ranka pakliuvusiais, daiktais. 
G. Kontenis pasakojo, kad prieš savaitę ketvirtadienio rytas prasidėjo įprastai. Matas nubudęs namuose mokėsi ištarti skaičių pavadinimus, tačiau jam nelabai sekėsi. 
 
Tai ir įsiutino vyriškį. Šis ėmė berniuką mušti. Daugiausiai smūgių vyras vaikui sudavė vonioje. Jis mažametį mušė ne tik rankomis, tačiau ir diržu, telefono laidais. Galų gale kumščiu smūgiavo vaikui tieisiai į viedą, o šis griūdamas galva atsitrenkė vonioje į radiatorių.
 
Motina šią egzekuciją stebėjo, tačiau savo mylimojo nesustabdė. Ji abu paliko miegoti, o pati išskubėjo į susitikimą Darbo biržoje.
 
Kad vaikas neatsigauna pora pastebėjo tik vėliau tą pačią dieną. Matas nesikėlė, pradėjo vemti, jam iš ausų ir nosies bėgo kraujas.
Monika M. norėjo nupirkti vaistų nuo galvos traumos, tačiau tokių nebuvo, o vaistininkė primygtinai siūlė kviestis į pagalbą medikus. Galų gale vakare bandė sugirdyti vaistų nuo skausmo, tačiau vaikas jų jau nesugebėjo praryti.
 
Medikai buvo iškviesti vakare, kai berniukas jau nekvėpavo. Jie atstatė širdies ritmą, tačiau gyvybės išgelbėti nesugėbėjo. Ketverių Matas mirė Kauno klinikose.   
 
Keitė parodymus 
 
Dienas areštinėje leidžia ir G. Kontenis, ir jo sugyventinė, Mato mama, Monika A. Vyras suimtas trims mėnesiams, moteris suėmimo terminas šia savaitę, trečiadienį, buvo pratęstas mėnesiui. 
Monika A. iš pradžių gynė sugyventinį ir, anot žiniasklaidos, buvo nusprendusi prisiimti kaltę sau, tačiau G. Kontenis laikėsi kitos taktikos. Jis pareigūnus tikino, kad būtent mama mirtinai sumušė savo sūnų. Paskutiniais duomenimis, Monika A. tvirtina, kad sugyventinis ne tik mušė jos vaiką, bet ir ją pačią. 
 
Pareigūnų teigimu, tą dieną, kai poros namuose buvo mušamas ir vėliau merdėjo vaikas, berniuko mama ir jos sugyventinis buvo blaivūs. Pora neigia, kad vartojo narkotines medžiagas. Tyrėjai toksikologinio tyrimo atsakymus gaus po 1,5-2 mėnesių. 
 
 Visuomenė neabejinga 
 
Po šios tragiškai pasibaigusios šeimos dramos, visuomenė neliko abejinga. Lietuviai ne tik savo gimtoje šalyje, tačiau ir gyvenantys svetur sukilo į kovą su smurtu prieš vaikus. 
 
Žvakės už Matą ir visus skriaudžiamus vaikus sužibo tolimiausiuose pasaulio kampeliuose, ne tik Vilniuje prie Seimo rūmų. 
Jautrų video, kuriame pagalbos, kad išgyventų, prašo mažas skriaudžiamas berniukas, sukūrė ir TV3 televizija. Dalinamės šiuo video ir kviečiame netylėti - neleiskite skriausti vaikų, kad ir kur gyventumėte.  
  

Žymos: Smurtas , Matas, Monika A., Gediminas Kontenis, keturmečio mirtis, berniuko mirtis

Komentarai

Naujausi straipsniai