Tiesa.com   |   2014-09-04

Mirė garsus aktorius Donatas Banionis

  
Mirė garsus aktorius Donatas Banionis Donatas Banionis sukūrė daug įspūdingų vaidmenų teatre ir kine.

Mirė garsus aktorius Donatas Banionis. Žinia apie menininko netektį pasirodė ketvirtadienį. Aktorius mirė eidamas 91-uosius metus vienoje Vilniaus ligoninių. Kaip portalui Delfi.lt sakė jo sūnus režisierius Raimundas, tėvą prieš kelias dienas buvo ištikęs insultas.

 Aktorius jau kurį laiką turėjo sveikatos problemų, skundėsi širdies ligomis. Tačiau ligoms nepasidavė ir buvo optimistiškai nusiteikęs. Paskutiniuose interviu su žurnalistais jis tvirtino, kad net ir sulaukęs 90-ies, filmuotis kine ar vaidinti teatre neatsisakytų. Jo sprendimas priklausytų nuo siūlomo vaidmens.
D. Banionis sukūrė daug įsimintų vaidmenų teatre ir kine. Gavo ne vieną apdovanojimą. Paskutinieji jų: 2008 m. „Sidabrinė gervė“ už istorinį indėlį į kiną, o 2009 m. Rusijos Federacija apdovanojo Garbės ordinu už indėlį vystant teatro ir kino meną bei ilgametę kūrybinę veiklą.
 
Pats aktorius labiausiai vertino savo vaidmenį filme „Niekas nenorėjo mirti“. Jis tvirtino, kad šis vaidmuo jam ypatingas visomis prasmėmis: jam sukurti prireikė daug jėgų, vaidinti buvo sunku, tačiau su personažu taip susigyveno, kad sunku buvo iš jo „išeiti“.
 
  

Žymos: Mirtis, Donatas Banionis

Komentarai

Naujausi straipsniai