Tiesa.com   |   2014-06-02

Ministrai po padidinamuoju perrinktos prezidentės stiklu

  
Ministrai po padidinamuoju perrinktos prezidentės stiklu Krašto apsaugos ministro J. Oleko nuomonę dėl Lietuvos gynybos pakeitė nesėkmingi rinkimai?

Antrai kadencijai perrinkta prezidentė Dalia Grybauskaitė pradėjo susitikimus ministrais. Dar nesibaigus rinkiminei kampanijai D. Grybauskaitė teigė, kad pasikeitimų Vyriausybėje bus. Dabar atėjo metas planuotiems pokyčiams, o ar jei iš tikrųjų įvyks, paaiškės artimiausiu metu.

 Šią savaitę pirmasis Prezidentūroje ant raudono kilimėlio laukiamas finansų ministras Rimantas Šadžius. Kaip pranešė žiniasklaida, jis šalies vadovės nemalonę užsitraukė pasisakymais dėl šalies gynybos biudžeto finansavimo. Ministras teigė manantis, kad gynybos finansavimas yra pakankamas ir nėra reikalo jo dar labiau didinti. Prezidentė jam atkirto, kad tokiais pareiškimais R. Šadžius tik pademonstravo savo neišmanymą ir tai, kad nesigaudo situacijoje. Finansų ministras liko prie savo nuomonės: esą prezidentės pareiškimai tėra populistiniai, priešrinkiminiai pasvarstymai.
Dar vienas ministras, kurio karjeroje dabar – klaustukas, atsiradęs dėl tokių pačių abejonių, – tai Krašto apsaugos ministerijai vadovaujantis Juozas Olekas. Jis viešai oponavo prezidentei D. Grybauskaitei tvirtindamas, kad laikas nustoti gąsdinti Lietuvos žmones Rusija ir ramino, kad karo nebus. Būtent todėl jo manymu, krašto gynybos finansavimo didinti nėra jokio reikalo. Tiesa, pastaruoju metu jis savo nuomonę kardinaliai pakeitė. Anot J. Olekos, Rusija savo piliečių, rusakalbių teisių gali ateiti ginti į Lietuvą lygiai taip, kaip tai darė Ukrainoje, Kryme. Jis taip pat pabrėžė, kad pinigų krašto apsaugai bus ieškoma papildomai.
 
Portale delfi.lt politologai teigė, kad toks kardinalus ministro nuomonės pakeitimas greičiausiai reiškė tai, kad politikas dar iki rinkimų į Europos Parlamentą (EP) buvo susiruošęs palikti ministeriją ir vykti į Briuselį, tačiau viskas pasikeitė tuomet, net socialdemokratai gavo gerokai mažiau rinkėjų balsų, nei tikėjosi.
 
Tačiau tokia nesėkmė aplankė ne visus. Štai Aplinkos ministras Valentinas Mazuronis jau priėmė sprendimą – jis paklus rinkėjų valiai ir vyks Lietuvai atstovauti į EP.Dėl jo vadovaujamoje ministerijoje vykstančių procesų skaidrumo prezidentė anksčiau buvo išsakiusi nemažai abejonių.
 
Kol kas nėra aiškus ir energetikos ministro Jaroslavo Neverovičiaus likimas. Jis ne kartą buvo prezidentės kritikuotas, tačiau visai neseniai D. Grybauskaitė jam išreiškė viešą palaikymą, tačiau patikino turinti rimtų abejonių dėl jo komandos. O pastarojoje – viceministrė Renata Cytacka, kuri ignoruoja teismo sprendimus ir raginimus nusiimti nuo namo gatvės pavadinimo lentelę lenkų kalba. Lenkų rinkimų akcija pareiškė, kad nesutiks aukoti šios viceministrės, jeigu toks pasiūlymas iš koalicijos partnerių (socialdemokratų, darbiečių ir tvarkiečių) būtų.
 
Dar rinkiminę naktį premjeras Algirdas Butkevičius sutiko su prezidentės abejonėmis dėl kai kurių ministerijų vadovų. Jis teigė suprantąs, kad reiks sugrąžinti Vyriausybės įgaliojimus, kaip tai numato Konstitucija, po prezidentės inauguracijos.
 
  

Žymos: Dalia Grybauskaitė, Rinkimai, Ministrai,

Komentarai

Naujausi straipsniai