Tiesa.com, Alfa.lt   |   2019-04-08

Matuko žudikas G. Kontenis padavė į teismą Lietuvą

  
Matuko žudikas G. Kontenis padavė į teismą Lietuvą
© Facebook nuotr.

2017 m. pradžioje visą Lietuvą sukrėtė žiauri keturmečio berniuko mirtis, sukelta jo motinos Monikos Kaziukaitytės ir šios sugyventinio Gedimino Kontenio. Pora buvo nuteista griežtomis laisvės atėmimo bausmėmis, tačiau G. Konteniui gyvenimas pamėtėjo auksinę progą – vyras buvo išsiųstas atlikti bausmės į Vokietiją, kur kali gerokai geresnėmis sąlygomis

Jau vien G. Kontenio išdavimas Vokietijai gali atrodyti kaip spjūvis teisingumui į veidą, mat žudikas užsienyje turės nepalyginamai geresnes kalėjimo sąlygas nei Lietuvoje. Tačiau nusikaltėlis pateikė dar vieną akibrokštą – padavė į teismą Lietuvos valstybę dėl žalos, kuri jam galimai buvo padaryta Lukiškių kalėjime.
G. Kontenis Vilniaus apygardos administraciniam teismui (VAAT) pateikė skundą, kuriuo prašo už jam padarytą žalą priteisti 15 tūkst. eurų. Kaip aiškėja, žudiko skundas mažai kuo skiriasi nuo kitų Lukiškių gyventojų rašomų skundų – G. Konteniui neįtiko laikymo sąlygos, privatumo stoka, maistas, temperatūra kameroje, tariamai nesudarytos sąlygos tinkamai rūpintis savo higiena, pasivaikščiojimų trukmė ir intervalai. Lukiškių kalėjimas priklauso valstybei, todėl pastaroji, anot žudiko, turėtų atlyginti jam kalėjime pdarytą žalą.
 
Kadangi G. Kontenis yra išduotas Vokietijai, jo skundą teisėjas Bronius Januška pirmadienį nagrinėjo pačiam pareiškėjui nedalyvaujant, rašytinio proceso tvarka – atsižvelgdamas tik į skunde nurodytas aplinkybes.
 
Vaiko mirtis sukrėtė Lietuvą
 
G. Kontenis su buvusia gyvenimo drauge į visuomenės ir žiniasklaidos akiratį pateko 2017 m. sausį, kai abu sugyventiniai itin žiauriai nužudė M. Kaziukaitytės ketverių metų sūnų. Nustatyta, kad berniukui buvo rankomis, diržu, telefono laidu ir kitais daiktais suduoti maždaug 135 smūgiai – tokio žvėriško žiaurumo vaikas sulaukė vien dėl to, kad nemokėjo taisyklingai tarti skaičių. Berniukas buvo muštas kelias valandas, tačiau tikrosios kančios prasidėjo po to – sunkiai sužalotas vaikas neteko sąmonės, tačiau sugyventiniai nekvietė greitosios pagalbos, ko gero, bijodami, kad paaiškės jų nusikaltimas.
Tik tada, kai, praėjus pusdieniui nuo sumušimo, vaiko būklė taip pablogėjo, kad jis nustojo kvėpuoti, motina iškvietė greitąją pagalbą. Tačiau šią suteikti jau buvo per vėlu – nors ir buvo operuotas, po kelių dienų sunkių kančių Matukas mirė. Žvėrišką nusikaltimą įvykdžiusi pora, rodos, ėmė net gėdytis to, ką padarė, mat kaltę vertė vienas kitam – ne kartą už įvairius nusikaltimus teistas G. Kontenis tikino, kad vaiką mirtinai sumušė motina, apimta narkotikų sukeltos psichozės, o M. Kaziukaitytė teigė, kad kalčiausia yra dėl to, jog nesugebėjo apsaugoti vaiko. M. Kaziukaitytei buvo skirta 16 metų kalėjimo, G. Konteniui – 19 metų. Tačiau 2018 m. spalį buvo nutarta vyrą išduoti baudžiamajam persekiojimui Vokietijoje.
 
Vokietijos teisėsauga įtaria, kad G. Kontenis 2015 m. galimai įvykdė ginkluotą apiplėšimą Bochumo mieste. Nors už tai Vokietijoje lietuviui gresia iki 15 metų kalėjimo, kalėti bent jau teks ne lietuviškomis, o vokiškomis sąlygomis.
  

Žymos: Kalėjimas, žmogžudys, matukas

Komentarai

Naujausi straipsniai