Tiesa.com   |   2015-04-30

Mamos svajoja apie ypatingas dovanas

  
Mamos svajoja apie ypatingas dovanas 46 proc. apklaustų mamų norėtų Motinos dieną praleisti išvykdamos į kelionę kartu su šeima.
Devyni iš dešimties gyventojų įsitikinę, jog ši šventė yra puiki proga pasveikinti mamas, pabendrauti su artimaisiais.

Artėjant motinos dienai, kuri Lietuvoje švenčiama pirmąjį gegužės sekmadienį, daugelis suka galvas, kaip parodyti dėmesį ar nustebinti mamas bei atsidėkoti joms už meilę, rūpestį ir šilumą. Vieni pamalonina mamas gėlėmis, kiti perka dideles ir vertingas dovanas. O apie ką svajoja mamos? Į tokį klausimą atsakymo sumanė paieškoti „Nacionalinis aktyvių mamų sambūris“ kartu su viena kredito unijų atlikdamas gyventojų nuomonių tyrimą.

buvo klausiama, kaip, jų manymu, geriausia būtų pasveikinti mamas Motinos dienos proga. Didžioji dalis gyventojų mano, jog pirmąjį gegužės sekmadienį pakanka įteikti mamai tulpių puokštę, bučkį bei parodyti didesnį dėmesį nei įprasta.
„Atlikto tyrimo duomenimis, Motinos dieną kasmet švenčia didžioji Lietuvos visuomenės dalis – 85 proc. gyventojų. Devyni iš dešimties gyventojų įsitikinę, jog ši šventė yra puiki proga pasveikinti mamas, pabendrauti su artimaisiais. Tai rodo, jog nepaisant pakitusio mamos statuso šiuolaikinėje visuomenėje, nebeapsiribojančio vaikų priežiūra ir namų židinio saugojimu, tradicijos ir pagarba motinai išlieka – dar nuo senovės pavasarį pažymima Motinos diena daugeliui mūsų yra svarbi ir šiandien“, – teigia asociacijos „Nacionalinis aktyvių mamų sambūris“ atstovė Rita Leonienė.
 
Bendrovės „Synopticom“ balandžio mėnesį atliktas nuomonių tyrimas parodė, kad mamos yra kiek praktiškesnės nei dažnai manoma. Nors daugelis gyventojų įsitikinę, kad motinų svajonės pirmiausia turi sietis su visos šeimos gerove, tačiau nemažai mamų svajoja ir apie asmenines dovanas Motinos dienos proga.
 
46 proc. mamų norėtų Motinos dieną praleisti išvykdamos į kelionę kartu su šeima. Šiek tiek mažesnė dalis mamų (43 proc.) pageidautų pasilepinti grožio ir SPA procedūromis, trečdalis (32 proc.) pirmenybę teiktų apsilankymui spektaklyje, kino teatre ar muziejuje.
 
Tokie mamų lūkesčiai atsiremia į kiek kitokį vaikų įsivaizdavimą apie Mamos dienos šventimą – 51 proc. gyventojų įsitikinę, kad šia proga geriausiai galima nustebinti mamą dovanojant gėles, smulkias dovanėles ar pasveikinant žodžiu. 20 proc. mano, jog mamą galima nustebinti ją tiesiog aplankant bei kartu praleidžiant laiką. Tuo tarpu dovanoti kelionę ar bilietą į kultūrinį renginį tinkama idėja laiko vos 14 proc. gyventojų.
Tokia gyventojų nuomonė atsispindi ir planuojant dovanų mamai biudžetą – daugelis mūsų šiai šventei esame numatę skirti 10-15 eurų. 37 proc. gyventojų šia proga nurodė dovanai ir sveikinimams skirsiantys iki 10 eurų, 35 proc. – nuo 11 iki 20 eurų. Daugiau nei 20 eurų dovanai sakė skirsiantys tik 23 proc. respondentų.
 
Asociacijos „Nacionalinis aktyvių mamų sambūris“ ir Lietuvos centrinės kredito unijos grupės paskelbė iniciatyvą ir paragino lietuvius pasidalinti savo mamų svajonėmis, kurias kviečiama aprašyti specialiai skurtame puslapyje www.mamusvajones.lt. Organizatoriai įsipareigojo įvykdyti dešimt originaliausių mamų svajonių..
 
 
  

Žymos: Šeima, Šventės, Tradicijos

Komentarai

Naujausi straipsniai