Tiesa.com   |   2013-01-21

Londone „Snoro“ akcininkų perdavimas Lietuvai neįvyko

  
Londone „Snoro“ akcininkų perdavimas Lietuvai neįvyko R. Baranauskas šiandien teismą paliko nesulaukęs galutinio nuosprendžio.

Raimondas Baranauskas, Vladimiras Antonovas ir jų gynėjai šį pirmadienį vėl rinkosi Westminsterio magistratų teisme. „Snoro“ banko akcininkų ekstradicijos į Lietuvą atomazga turėjo paaiškėti jau šiandien, tačiau vėl buvo atidėta.

Galutinis teisiamųjų teismo posėdis dėl ekstradicijos buvo nukeltas į š.m. liepos 8 dieną. Teisėjas Johnas Zani sakė apgailestaujantis, jog sprendimo nepavyko priimti šiandien, tačiau, anot jo, dėl to nebuvo kalta nei viena pusė.
Teisiamųjų advokatams buvo suteikta galimybė surinkti papildomus dokumentus iki š.m. kovo pirmos dienos, nes vos prieš kelias dienas pasikeitė  R. Baranauską ginantis advokatas, kuriam buvo suteikta papildomo laiko susipažinti su bylos medžiaga. Po to bus šaukiamas dar vienas procedūrinis posėdis, kuriame teisiamieji neprivalo dalyvauti. Lietuvos prokurorams atstovaujantys advokatai taip pat galės susipažinti su papildoma medžiaga iki š.m. balandžio 1 dienos.
 
Posėdyje taip pat buvo užsiminta, kad byloje bus pasiruošęs liudyti 21 asmuo ir keletas ekspertų.
 
Teisiamieji žiniasklaidai šiandien nieko nekomentavo. Jiems ir toliau buvo palikti ribojimai neišvykti iš Jungtinės Karalystės.
 
Primename, kad ankstesnių posėdžių metu buvo nuspręsta, kad V. Antonovas ir R. Baranauskas privalės grąžinti 1,681 mlrd. litų. Tuomet teisėjas bei advokatai tarėsi, kokiu būdu kaltinamieji privalės grąžinti skolą.
Abu buvę „Snoro“ banko vadovai Lietuvoje pripažinti įtariamaisiais dėl turto pasisavinimo stambiu mastu, dokumentų klastojimo, o R. Baranauskas - ir dėl apgaulingo buhalterinės apskaitos tvarkymo, piktnaudžiavimo tarnybine padėtimi.
 
R. Baranausko ir V. Antonovo ekstradicijos byla Londone nagrinėjama nuo 2011 metų lapkričio pabaigos, patys įtariamieji nesutinka būti perduoti Lietuvai. Londone jie buvo paduoti į teismą pagal Lietuvos išduotą Europos arešto orderį.
 
V.Antonovo ir R.Baranausko advokatai žadėjo, kad nagrinėjant bylą pasitelks 20 ekspertų parodymais. Jais bus siekiama įrodyti, kad byla yra politinė ir su banku „Snoras“ buvo susidorota.
 
R.Baranauskas turėjo 25,3 proc. „Snoro“ akcijų, o Rusijos piliečio V.Antonovo dalis sudarė 68,1 procento.
 
 
  

Žymos: Raimondas Baranauskas, Vladimiras Antonovas, Snoras

Komentarai

Naujausi straipsniai