Tiesa.com   |   Valstybinis turizmo departamentas   |   2014-11-17

Lietuvos turizmo versle dar vienas smūgis poilsiautojams

  
Lietuvos turizmo versle dar vienas smūgis poilsiautojams Kelionių organizatoriaus likimo valiai palikti žmonės namo parsibeldė tik patys susimokėję už poilsį

Tūkstantis žmonių liko namuose vietoje suplanuotų kelionių į šiltuosius kraštus. Dar keli šimtai buvo įkalinti Egipto viešbučiuose ir Portugalijos oro uoste. Už šį chaosą atsakingas kelionių organizatorius “Fresh travel”, kuris praėjusios savaitės pabaigoje pranešė stabdantis savo veiklą.

Bendrovė išplatino pranešimą, kuriame atsiprašė už nepatogumus ir pasiūlė kreiptis į Valstybinį turizmo departamentą (VTD), kuris turėtų pasirūpinti užsienyje įstrigusiais poilsiautojais ir padėti žmonėms susigrąžinti pinigus už įsigytas, bet neįvykusias, keliones.
Tiesa, šansų atgauti sumokėtus pinigus nedaug, nes didžioji įmonės draudimo suma, kuri siekė 700 tūkst. Lt, kaip pranešė portalas Delfi.lt, jau išleista organizuojant likimo valiai paliktų poilsiautojų iš Egipto ir Portugalijos Madeiros salos pargabenimui namo.
 
Poilsiautojai žiniasklaidai pasakojo, kad viešbučių apsaugos darbuotojai jiems išvykimo dieną neatidavė pagažo, nes už jų poilsį nebuvo sumokėta. Kai kuriems dokumentus iš lagaminų pavyko pasiimti apgaulės būdu, kiti patys susimokėjo už nakvynes ir savarankiškai išvyko į oro uostą vildamiesi, kad pavyks parskristi namo. Kai kuriems kelionė vis tiek “užtruko”, nes ir skrydžiai dėl finansinių nesklandumų nevyko pagal planą. Paskutiniai poilsiautojai namo grįžo tik praėjusį sekmadienį.
 
Skaičiuojama, kad keliautojų ieškinio bendra suma galėtų būti mažiausiai milijonas litų. Čia skaičiuojant tik tuos, kurie į keliones neišvyko. Tačiau kad pavyks atgauti pinigus iš bendrovės, nesitikima. Pretenzijas dar greičiausiai pareikš ir nesklandžiai atostogas praleidę turistai. VTD paragino žmones pranešti apie nuostolius, kuriuos patyrė dėl kelionių organizatoriaus “Fresh travel” kaltės. Pretenzijų bus laukiama 3 mėnesius.
 
“Fresh travel” šį rudenį labai pigiai ir aktyviai pardavinėjo keliones į Egiptą, Turkiją, Portugalijos Madeiros salą. Kainos buvo labai žemos, tad gerokai pigiau nei siūloma rinkoje pailsėti geruose viešbučiuose šiltuose kraštuose susigundė daug lietuvių.
 
Tai jau antra bendrovė turizmo sektoriuješiais metais, kuri paskelbė stabdanti savo veiklą. “Go Travel Planet” taip pat buvo palikusi be žinios poilsiautojus įsitrigusius Graikijos viešbučiuose ir oro uostuose.
 
  

Žymos: Kelionės, Nusikaltimai, Turizmas

Komentarai

Naujausi straipsniai