Tiesa.com   |   delfi.lt   |   2017-08-18

Lietuvos didmiesčių gatvėse – egzotika užsieniečiams

  
Lietuvos didmiesčių gatvėse – egzotika užsieniečiams
© Sigitos Rudaitytės/Realisbeautiful nuotr.
Troleibusai vokiečiams ir amerikiečiams yra neįprastas transportas.
Užsieniečius ypač domina miesto elektrinis transportas – troleibusai ir tramvajai

Kitą savaitę Vilniuje ir Kaune lankysis Vokietijos viešojo eismo mėgėjų klubo nariai (vok. Verband Deutscher Verkehrs-Amateure e.V., VDVA), kuriuos į Lietuvą atvedė noras pamatyti vieną transporto priemonę.

Šio klubo, kuris įsteigtas 1956 metais, nariai domisi skirtingų miestų viešojo transporto istorija, ypač juos domina miesto elektrinis transportas – troleibusai ir tramvajai. Klubas jungia ne tik vokiečius, bet ir kitų šalių transporto mėgėjus, pavyzdžiui, JAV, Prancūzijos ir kitur.
Kelionės metu klubo nariai aplankys ne tik Lietuvą, bet ir Latviją, Estiją ir Suomiją, kur važinės ne tik troleibusais, bet ir tramvajais bei metro. Iš viso ši kelionė truks 10 dienų.
 
„Aplankyti Baltijos šalis jie pasiryžo po trejų metų, dar beveik metus buvo derinamos visos kelionės detalės“, – sakė vienas iš šio projekto iniciatorių, kelionių agentūros Superkeliones.lt direktorius Udrius Armalis.
 
Pasak jo, viena sunkiausių užduočių buvo rasti tinkamus troleibusus bei suderinti detalų ir įdomų kelionių maršrutą.
 
„Viešojo eismo mėgėjų klubo nariai puikiai žino miesto transporto istoriją ir keliauti po Vilnių ir Kauną pageidauja tik istorinėmis transporto priemonėmis, o kelionės metu – fotografuoti šias transporto priemones gražiausiose miesto vietose, tad viską suderinti nebuvo lengva. Bet pavyko!“, - džiaugėsi pašnekovas.
  

Žymos: Vilnius, Kaunas, Turistai, troleibusai

Komentarai

Naujausi straipsniai