Tiesa.com   |   2012-10-31

Lietuvoje šiemet gyventi geriau

  
Lietuvoje šiemet gyventi geriau Sudarinėjant gerovės indeksą prasčiausi balai Lietuvai atiteko dėl varžomų asmens laisvių.

Islandija, Kanada, Norvegija – tai šalys, kuriose geriausia gyventi. Tai rodo paskelbtas šių metų gerovės indeksas (angl. Global Prosperity Index). Remiantis pateiktais duomenimis, Lietuva tarp 142 šalių užima 43-ąją vietą. Šalies pozicija per metus laiko šiek tiek pagerėjo, nes 2011 m. Lietuvai buvo atitekusi 44 vieta, 2010 m. - 42, o 2009 m. - 40.

Kalbant apie kriterijus, kuriais remiantis vertinamos šalys, reikia pasakyti, kad Lietuvai teko prasčiausias įvertinimas dėl asmens laisvių. Pagal šį kriterijų Lietuva atsidūrė tik 93 vietoje. Geriausiai įvertintas švietimas ir išsilavinimas ir pagal šį kriterijų šalis užėmė 18 vietą.
Nedžiuginančiai atrodo ir ekonomikos išsivystymo įvertinimas – 82 vieta, pagal verslumą ir galimybes – 42 vieta, sveikatą – 46 vieta, saugumą – 34 vieta, valdymą – 43 vieta, socialinę gerovę – 49.
 
Kaimynams šiame indekse buvo skirtos ne ką geresnės vietos, gal kiek labiau išsiskyrė Estija: Latvija 47 vietoje, Estija – 35, Lenkija – 32, o Rusija – 66.
 
Gerovės indeksas skaičiuojamas jau šešerius metus ir taip daro „Legatum“ institutas. 142 pasaulio valstybės vertinamos aštuoniais aspektais: ekonomika, valdymas, verslininkystė ir galimybė, sveikatos apsauga ir švietimas, asmeninė laisvė, saugumas bei patikimumas.
 
Štai naujausiame indekse pirmaujančių šalių penketukas:
1. Norvegija,
2. Danija
3. Švedija
4. Australija
5. Naujoji Zelandija.
Nyderlandų, Airijos ir Vokietijos pozicijos taip pat pagerėjo – dabar jos užima atitinkamai aštuntą, dešimtą ir 14-ą vietas.
 
 
 
  

Žymos: Lietuva

Komentarai

Naujausi straipsniai