Tiesa.com, bns.lt   |   2018-04-26

Lietuvoje pokyčiai dar viename banke. „Danske Bank“ stabdo veiklą

  
Lietuvoje pokyčiai dar viename banke. „Danske Bank“ stabdo veiklą
© „Danske Bank“ Twitter
Bankiniame sektoriuje vyksta pokyčiai.

Nesenai Lietuvoje išnyko „Nordea“ ir „DNB“ bankai, šiems susijungus į „Luminor“. Dabar išgirdome, kad „Danske Bank“ palieka Baltijos šalis. Antra pagal turtą Šiaurės Europoje finansų grupė Danske Bank“ Baltijos šalyse atsisako atsisako privačios bankininkystės ir vietos verslui teikiamų paslaugų. Atnaujintoje banko strategijoje numatyta, kad Lietuvoje, Latvijoje ir Estijoje „Danske Bank“ fokusuosis išskirtinai į Šiaurės šalyse įsikūrusių ir Baltijos šalyse veiklą vykdančių įmonių bei globalių korporacijų aptarnavimą.

„Banko grupė siekia stiprinti pozicijas Šiaurės šalių rinkose, taigi atitinkamai veiklos strategiją pritaikome ir Baltijos šalyse. Suvienodindami klientų aptarnavimo modelius užsienyje, galėsime labiau išnaudoti savo patirtį bei globalias paslaugas ir sprendimus“, – pranešime spaudai sakė „Danske Bank“ grupės Tarptautinės verslo bankininkystės vykdantysis viceprezidentas Frederikas Bjornas.
Pasak jo, šiais pokyčiais siekiama pasiūlyti vieningas bankines paslaugas ir klientų aptarnavimo modelį, kuris Baltijos šalyse būtų toks pat, koks yra, pavyzdžiui Vokietijoje ar Lenkijoje.
 
„Šis sprendimas, žinoma, turės įtakos verslo apimtims Baltijos šalyse, tačiau veiklos mažinimas vyks palaipsniui, o vietiniai klientai kurį laiką bus aptarnaujami kaip įprasta. Savo esamus įsipareigojimus klientams vykdysime kaip sutarta“, - tvirtino F. Bjornas.
 
„Danske Bank“ teigimu, Baltijos šalyse pasitraukimas iš vietinio verslo ir privačios bankininkystės segmentų vyks palaipsniui. Visų pirma tai reiškia, kad bankas neteiks paslaugų naujiems klientams, esamiems klientams nebus sudaromos naujos finansinių paslaugų sutartys
 
Vietiniai verslo ir privačios bankininkystės klientai kurį laiką bus aptarnaujami įprastai, bankas vykdys visus savo įsipareigojimus. Paskolos bus aptarnaujamos pagal sutartyse numatytas sąlygas, liks galioti indėlių bei kitų paslaugų teikimo sutartys. Kasdienės bankininkystės paslaugos taip pat bus teikiamos iki atskiro informavimo.
„Danske Bank“ paslaugų centrų plėtrai Lietuvoje naujoji strategija įtakos neturės. Vilniuje esančių banko IT ir Globalių paslaugų centrų plėtra vyks kaip planuota, šiuo metu čia dirba 2,3 tūkst. įvairios kvalifikacijos specialistų.
 
2016 metais „Danske Bank“ Baltijos šalyse jau atsisakė mažmeninės bankininkystės verslo. Jis Lietuvoje ir Latvijoje buvo perleistas „Swedbank“ grupei. Neatmetama, kad „Danske Bank“ verslo ir privati bankininkystė taip pat gali būti perduota šiai grupei.
 
„Danske Bank“ Lietuvos filialas pernai iš pagrindinės veiklos (verslo ir privačios bankininkystės) uždirbo 6,7 mln. eurų neaudituoto grynojo pelno - 27 proc. mažiau nei 2016 metais, kai jis siekė 9,2 mln. eurų. Filialo paskolų portfelis per praėjusius metus sumenko 4 proc. ir gruodžio pabaigoje buvo 703 mln. eurų, indėlių portfelis išaugo 9 proc. iki 963 mln. eurų.
 
Nuo šiol „Danske Bank“ grupė atskirai nebeskelbs Baltijos šalių filialų finansinių rezultatų. Jie bus konsoliduotai pateikiami bendrose grupės finansinėse ataskaitose.
  

Žymos: griūtis, Danske bank, Luminor

Komentarai

Naujausi straipsniai