Tiesa.com   |   BNS   |   2018-06-27

Lietuvoje plinta naujas sukčiavimo būdas

  
Lietuvoje plinta naujas sukčiavimo būdas
© Flickr nuotr.

Lietuvos bankas perspėja, jog Lietuvoje plinta naujas sukčiavimo būdas, prekiaujant rizikingomis finansinėmis priemonėmis.

Lietuvos banko Priežiūros tarnybos direktorius Vytautas Valvonis sako, jog tai susiję su rizikingų finansinių priemonių prekybos tarpininkais.
„Pastebime, kad nesąžiningi tarpininkai atrado naują būdą manipuliuoti investuotojais ir sumažinti jų budrumą – įtikinėdami, kad investuojant patirtus nuostolius turės padengti „MasterCard“. Norime pabrėžti, kad tai yra klaidinanti informacija, ir paraginti gyventojus nepasitikėti tokiais pasiūlymais“, – pranešime spaudai cituojamas V. Valvonis.
 
Lietuvos banko teigimu, vis dažniau pasitaiko apgautų gyventojų, kurie patiria nuostolių prekiaudami rizikingomis finansinėmis priemonėmis, o vėliau kreipiasi į bankus dėl „MasterCard“ kortelėmis atliktų mokėjimų atšaukimo, taip siekdami susigrąžinti prarastus pinigus. Apie tai juos būna informavę nelegaliai veikiantys brokeriai.
 
Pagal „MasterCard“ taisykles mokėjimai gali būti atšaukti, kai klientas negauna prekės arba paslaugos, už kurią jis sumokėjo. Tačiau „MasterCard“ apsauga neveikia, kai kreipiamasi dėl nuostolių, atsiradusių prekiaujant investiciniais produktais, todėl pinigai gyventojui negrąžinami.
 
  

Žymos: Lietuvos bankas, Bankai, Sukčiavimas

Komentarai

Naujausi straipsniai