Tiesa.com   |   2013-04-10

Lietuvoje laukiama staigaus atšilimo

  
Lietuvoje laukiama staigaus atšilimo Prognozuojama, kad jau kitą savaitę Lietuvoje bus šilta ir tuo pačiu prasidės potvyniai.

Nors Lietuvoje balandžio vidurys, tačiau pavasario ženklų praktiškai nėra. Beveik kiekvieną dieną sninga, naktimis spaudžia didesnis nei 5 laipsnių šaltis, dieną temperatūra taip pat smarkiai nepakyla. Sniego krūvos taip pat nemažėja. Tačiau sinoptikai ramina, kad žiema pagaliau baigsis – staigaus atšilimo laukiama jau kitą savaitę.

Šiluma ir lietus, kaip prognozuojama, sukels potvynius, kurie turėtų prasidėti balandžio 14-17 dienomis, pranešė Hidrometeorologijos tarnyba. Paprastai pavasariniai potvyniai prasideda kovą, tačiau šiemet dėl šaltų orų, jie vėluoja maždaug mėnesiu. Manoma, kad potvyniai turėtų prasidėti ne tik kaip įprasta pamaryje, bet ir kituose šalies miestuose, nes staigiai pradės tirpti daug sniego ir pakils praktiškai visų upių vandens lygis.
Didelės panikos kelti nereiktų, nes didieji šalčiai jau seniai baigėsi ir upėse ledo praktiškai nėra, tad didelių ledo sangrūdų susidaryti neturėtų.
 
Prognozuojama, kad tirpstantis sniegas labiausiai pakels Nemuno ir Neries upių lygius, nes jų aukštupiuose labai daug sniego. Taip pat vandens lygis kils ir kitose upėse: Šešupėje,Šventojoje, Dubysoje, Žeimenoje, Nevėžyje, Nemuno aukštupyje, Merkyje, Lėvenyje, o didžiausias potvynis prognozuojamas Dauguvos baseino Dysnos ir Birvetos upėse.
 
Nemuno žemupyje bus apsemta maždaug 20–22 tūkst. ha teritorija.
 
 
  

Žymos: Orai, Lietuva

Komentarai

Naujausi straipsniai