Tiesa.com   |   BNS   |   2018-02-12

Lietuvoje ir vėl augo elektros kaina

  
Lietuvoje ir vėl augo elektros kaina
© Pixabay nuotr.
Lietuvoje elektros suvartojimas per savaitę išaugo 1 proc.

Išaugus elektros paklausai ir sumažėjus importui iš Šiaurės šalių, jos kaina Lietuvoje praėjusią savaitę augo 16 proc., pranešė elektros perdavimo bendrovė „Litgrid“.

Elektros biržos „NordPool“ Lietuvos zonoje vasario 5–11 dienomis elektra kainavo 43 eurus už megavatvalandę (MWh), o ankstesnę savaitę – 37 eurus.
Pasak „Litgrid“, visoje sistemoje praėjusią savaitę kaina augo 19 proc. ir siekė 38,9 euro, didžiausios įtakos jos augimui turėjo dėl atšalusių orų padidėjęs elektros poreikis bei sumažėjusi vėjo elektrinių gamyba.
 
Bendras Baltijos šalių poreikis augo 4 proc., o gamyba didėjo 1 proc. Sumažėjusią vėjo ir hidroelektrinių generaciją pakeitė 16 proc. išaugusi šiluminių elektrinių gamyba. Labiausiai – 14 proc. – gamyba didėjo Estijoje, tuo metu Latvijoje ir Lietuvoje ji krito atitinkamai 4 proc. ir 28 proc.
 
Lietuvoje elektros suvartojimas per savaitę išaugo 1 proc.: šiluminių elektrinių gamyba išliko stabili, hidroelektrinės gamino 4 proc., vėjo elektrinės – beveik 3 kartus mažiau.
 
Lietuvoje praėjusią savaitę importuota 77 proc. suvartotos elektros: 34 proc. – iš Švedijos, 32 proc. - iš Latvijos, Estijos ir Suomijos, 34 proc. elektros – iš trečiųjų šalių.
 
  

Žymos: Elektra, Elektros kainos, Lietuva

Komentarai

Naujausi straipsniai