Tiesa.com   |   Delfi.lt   |   2017-04-24

Lietuvoje gyventi bus brangiau nei Lenkijoje ir net JK

  
Lietuvoje gyventi bus brangiau nei Lenkijoje ir net JK
© Pixabay.com
Lietuvoje kainos greitu metu jau taps didesnės ne tik lyginant su Lenkija, bet ir JK.
Ekonomisto baimė: prieš tapdama turtinga valstybe, Lietuva taps labai brangia šalimi.

Kylanti Lietuvos ekonomika džiugina šalies gyventojus, tačiau jau greitu metu dauguma jų supras, kad infliacija, kurios dėka išaugo pajamos, jas ir ištirpdė. Tad tendencija bus ta pati – Jungtinėje Karalystėje (JK) kainos džiugins labiau nei Lietuvoje.

sto, "Nordea" banko ekonomisto Žygimanto Maurico, jau kurį laiką kylanti infliacija ne tik papildė lietuvių kišenes, bet jas tuo pačiu ištuštino kylančios kainos. Pastarosios ir toliau kils, tad pigiau apsipirkti bus ir toliau galima Lenkijoje, taip pat ir Jungtinėje Karalystėje.
Juodąją infliacijos pusę lietuviai savo kailiu skaudžiausiai pajus šių metų pabaigoje arba kitų pradžioje – kainos šalyje bus smarkiai pakilusios ir svetur apsipirkti pigiau vyksime dar dažniau.
 
Tiesa, prognozuojama, kad ir toliau sparčiai mažės nedarbas, o atlyginimai kils. Juos anksčiau stabdę tokie veiksniai kaip krentančios naftos kainos, neutrali fiskalinė politika ir Rusijos ekonomikos krizė, dabar nebeegzistuoja. Tad vidutiniškai atlyginimai gali augti netgi 10 proc. ir daugiau, rašė portalas delfi.lt.
 
Ekonomistas įspėjo, kad mūsų kainos sparčiai vejasi turtingesnes šalis, todėl Lietuva greitai gali tapti nekonkurencinga. "Mes tapsime brangi šalis prieš tapdama turtinga", - prognozavo Ž. Mauricas.
 
 
 
 
  

Žymos: Atlyginimai, Kainos, Žygimantas Mauricas, kainos JK, kainos Lenkijoje

Komentarai

Naujausi straipsniai