tiesa.com   |   2014-01-14

Lietuvoje - euro laukimo nuotaikos

  
Lietuvoje - euro laukimo nuotaikos Jeigu Lietuva 2015-aisiais neįsives euro premjeras Algirdas Butkevičius atsistatydins.

Kitais metais Lietuvoje turėtų būti įvestas euras. Pastaruoju metu šia tema šalies vadovai pradėjo viešai diskutuoti išreikšdami kardinaliai skirtingą nuomonę. Seimo pirmininkė Loreta Graužinienė pareiškė, kad jos atstovaujama „Darbo partija“, kaip ir lenkai, nepritars euro įvedimui. Be to darbietė gąsdino, kad įvedus eurą, Lietuvoje drastiškai pakils prekių ir paslaugų kainos.

 Po tokių pasisakymų trūko kantrybė Premjerui Algirdui Butkevičiui, kuris susitiko su L. Graužiniene. Po pokalbio buvo pranešta, kad dėl euro įvedimo klausimų nebėra – bendra Europos Sąjungos (ES) valiuta Lietuvoje pradės cirkuliuoti nuo kitų metų. Tiesa, A. Butkevičius pridūrė, kad jeigu vis dėl to šis tikslas nebus pasiektas, jis atsistatydins.
Euro įvedimas buvo atidėtas 2008-aisiais, kai Lietuva neatitiko būtinų Mastrichto kriterijų dėl per aukštos infliacijos nei nustatyta ES direktyvose. Ekonomistai ir politikai įsitikinę, kad euro įvedimas kitais metais būtų labai gera naujiena ir ekonomikai, ir šalies gyventojams. Ypač ilgalaikėje perspektyvoje. Be to prognozuojama, kad kainos kils tik simboliškai.
 
Lietuva vienintelė iš Baltijos šalių, kurioje vis dar yra nacionalinė valiuta. Estija eurą įsivedė prieš kelis metus, o Latvijoje latas euru pakeistas nuo šių metų sausio pirmosios dienos.
 
  

Žymos: Finansai, Euras, Europos Sąjunga

Komentarai

Naujausi straipsniai