Tiesa.com/BNS   |   2017-04-12

Lietuvoje dar labiau ribos alkoholio prekybą ir reklamą

  
Lietuvoje dar labiau ribos alkoholio prekybą ir reklamą
© Pixels nuotr.
Jau labai greitai alkoholį bus galima įsigyti tik nuo 20 metų.
Jau labai greitai alkoholį bus galima įsigyti tik nuo 20 metų, prekybos laikas dar labiau sutrumpintas, o reklama – uždrausta visiškai.

Balsavimo metu Seimo posėdyje trečiadienį buvo pritarta pataisoms, kurioms itin priešinosi Lietuvos verslininkai. Jau labai greitai alkoholį bus galima įsigyti tik nuo 20 metų, prekybos laikas dar labiau sutrumpintas, o reklama – uždrausta visiškai.

Ministrų kabinetas pritarė siūlymui, kad alkoholiu nuo pirmadienio iki šeštadienio būtų leidžiama prekiauti nuo 10 iki 20 valandos, o sekmadieniais – iki 15 valandos. Paga šiuo metu galiojančius įstatymus, alkoholio galima įsigyti nuo 8 iki 22 valandos visą savaitę.
„Tuo tarpu alkoholio pardavimo tvarka viešojo maitinimo įstaigose dėl to nesikeis. Atkreiptinas dėmesys, kad kaip ir iki šiol, vakarais ir naktimis išsinešti alkoholį iš viešojo maitinimo įstaigų nebus leidžiama“, - apie siūlomus pakeitimus informuoja Vyriausybė.
 
Vyriausybė taip pat pritarė ir visiškam alkoholio reklamos draudimui.
 
„Rengiant įstatymo pakeitimo projektą buvo atsižvelgta ir į dar vieną paplitusį reiškinį – nelegalią taksi vairuotojų teikiamą paslaugą, kurios metu jie klientams atveža alkoholinių gėrimų. Įstatymo projekte numatyta, kad vairuotojams taksi automobiliuose darbo metu laikyti ir gabenti alkoholio produktus, draudžiama“, - pažymi Vyriausybė.
 
Šiuo metu Seimui yra pateikti du įstatymų paketai – jie numato steigti specializuotas alkoholio prekybos parduotuves, vėlinti amžių, nuo kurio galima pradėti vartoti svaigalus, ir ankstinti laiką, kada draudžiama parduoti alkoholį. Savivaldybių taryboms būtų suteikta teisė nustatyti vietas ar teritorijas, kur būtų draudžiama prekiauti alkoholiu. Projektuose numatytas ir alkoholio reklamos draudimas.
 
 
  

Žymos: Lietuva, Alkoholiniai gėrimai, Alkoholio pardavimai

Komentarai

Naujausi straipsniai