Tiesa.com   |   BNS   |   2017-08-29

Lietuvoje bus ankstinamas mokyklinis amžius

  
Lietuvoje bus ankstinamas mokyklinis amžius
© Wikimedia nuotr.
Ikimokyklinis ugdymas turėtų prasidėti nuo penkerių, o pradinis – nuo šešerių metų

Nerimstant diskusijoms, kad Lietuvoje vaikai pradedami ugdyti vėliausiai iš daugelio Europos šalių, Švietimo ir mokslo ministrė Jurgita Petrauskienė teigia, kad moksleivių amžių šalyje bus siekiama mažinti jau nuo 2019 metų.

„Mokyklos turi pasirengti tam, negalime sukurti revoliucijos, bet tikiu, kad 2019 metais, sudėliojus visus projektus, pasirengus, apsvarsčius viską, mokyklinis amžius gali būti jauninamas“,– Žinių radijui antradienį sakė ministrė.
Ji teigia, kad šiais laikais labai svarbu išmokti mokytis ir ugdyti kritinį mąstymą.
 
„Mes esame tarp šalių, kurios bene vėliausiai pradeda mokymosi procesą, pas mus ilgiausiai žmogus išbūna švietimo sistemoje ir vėliausiai pradeda dėti indėlį į savo šalies ekonomiką. Tai natūralu, kad daugelis mūsų kaimyninių šalių, daugelis Skandinavų šalių žengia žingsniu priekyje, ir aš manau, kad mes irgi kartu tą žingsnį pajėgsime žengti“, – vylėsi J.Petrauskienė.
 
Dar vasarį Seimo Švietimo ir mokslo komiteto pirmininkas Eugenijus Jovaiša išsakė idėją, kad ikimokyklinis ugdymas turėtų prasidėti nuo penkerių, o pradinis – nuo šešerių metų.
 
J.Petrauskienė tada pabrėžė, jog daugiau vaikų galėtų lankyti mokyklą nuo šešerių, bet tai neturi tapti privaloma.
 
Šiuo metu vaikai į pirmą klasę paprastai pradeda eiti septynerių metų, nors norintieji gali startuoti ir anksčiau.
 
 
  

Žymos: Mokykla, Švietimas, ugdymas, Lietuva

Komentarai

Naujausi straipsniai