Tiesa.com   |   2016-04-14

Lietuviai suskubo padėti į bėdą patekusiam Stasiukui

  
Lietuviai suskubo padėti į bėdą patekusiam Stasiukui
© Facebook.com/Orijus Gasanovas
Penkerius metus sargu dirbusį Stasiuką darbdavys bando išguiti „savo noru“.

Socialinis tinklas “Facebook” ūžia... Šurmulį sukėlė žurnalisto Orijaus Gasanovo įrašas, kuriuo jaunas vyras paprašė pagalbos iš darbo išmestam pažįstamam pensininkui Stasiukui. 73-ejų viriškis bedarbiu taps jau po kelių savaičių.

Negana to, kad iš pensijos senyvo amžiaus vyrui pragyventi būtų itin sunku, darbdavys jam pakišo pasirašyti prašymą, jog iš darbo Statsys išeina savo noru. Tai reiškia, kad penkerius metus „Spaudos rūmų“ sargu Vilniuje dirbęs vyriškis, negaus jokios išeitinės kompensacijų.
„Padėkit. Help. Vien bėdos mano mylimam Spaudos rūmų sargui Stasiukui atėjus pavasariui. Po daugybės metų darbo, valdžia jam pranešė, kad nuo gegužės 1d. viskas... Per senas jis, žvalus ir energigas, su bajeriais ir negeriantis, kartais tik papirosą patraukiantis. Mokantis meistraut ir psichologu pabūti. Nebetinka ir taškas. O Stasiukui toks gilus liūdesys, net porą dienų su niekuo nekalbėjo, jautėsi nurašytas. Kolegos, vos jaunesni tai lieka toliau sargaut... Tik jo niekam nebereikia. Dar vadas pakišo raštą, kad atseit savo noru Stasys išeina, tai net išeitinės negaus. Bet guodžiu aš jį: Stasiuk, jūs nepaprastas, tokių visiems reikia. Pažadėjau padėti kiek galiu - gal turit kas Stasiui sargo ar panašaus darbo Vilniuje ir aplink jį? Atsidėkos naminiu medum, jeigu pageidaus, gerajam samariečiui bites užveis į avilį“, - savo paskyroje rašė žurnalistas O. Gasanovas ir kvietė prisidėti visus galinčius.
 
Į pagalbą Stasiukui suskubo ne vienas internautas: vieni siūlė teisinę pagalbą ir ragino atšaukti savo prašymą atleisti iš darbo savo noru, kiti žadėjo skambinti ir prašyti sargo sumeistrauti šį bei tą namuose ar sodyboje. Dar kiti ragino nenusiminti, nes nupirks užaugintas daržoves ir bičių suneštą medų.
 
Į „Spaudos rūmus“ savo kolegų žurnalistų desantą žadėjo nusiųsti ir televizijos laidos „Pinigų karta“ vedėjas Andrius Tapinas. Jo manymu, darbdavio elgesys nesąžiningas ir prieštaraujantis teisės aktams.
 
 
 
  

Žymos: Pensija, Žurnalistai, Lietuva , spaudos rūmai

Komentarai

Naujausi straipsniai