Tiesa.com   |   2017-02-07

Lietuviai senatvei taupo patys

  
Lietuviai senatvei taupo patys
© Maxpixel
Dabartiniai 30-40 metų gyventojai svajoja apie 90 proc. jų algos sieksiančią pensiją.
Pernai taupantys pensijai tam skyrė vidutiniškai 62 eurus per mėnesį, užpernai – 49 eurus.

Lietuvos gyventojai nepasitiki valstybe ir nesitiki, kad sulaukę garbingo amžiaus gaus orią senatvės pensiją iš „Sodros“. Pasitikėjimui menkstant, keičiasi gyventojų taupymo įpročiai – vis daugiau žmonių senatvei taupo savanrankiškai.

Tokie duomenys pasirodė SEB banko iniciatyva apskaičiavus Baltijos šalių gyventojų pasirengimo pensijai rodiklis.
„Šių metų tyrimas parodė, kad Lietuvoje labai sumažėjo gyventojų tikėjimas, jog valstybė pasirūpins jų pensija. Praėjusių metų rudenį tuo tikėjo 28 proc. gyventojų, o šių metų sausio mėnesį – jau tik 18 procentų. Pusė gyventojų tiki, kad niekas kitas, o tik jie patys gali pasirūpinti savo pajamomis senatvėje“, - teigė„SEB gyvybės draudimo“ generalinė direktorė Sonata Gutauskaitė-Bubnelienė.
 
Anot jos, šių metų pradžioje bankas atliko papildomą Lietuvos gyventojų pasitikėjimo pensijų sistema tyrimą, kuris atskleidė pagrindines pasitikėjimo pensijų sistema kritimo priežastis. 61 proc. respondentų teigė, kad naujausios diskusijos apie galimus pokyčius Lietuvos pensijų sistemoje sumažino pasitikėjimą jos stabilumu.
 
„Dažnos iniciatyvos keisti pensijų sistemą mažina gyventojų pasitikėjimą pensijų sistema, galiausiai apskritai nustojama domėtis savo pensija. Tyrimas parodė, kad respondentų, žinančių, kokia dalis jų uždirbamų pajamų skiriama pirmos ir antros pensijų pakopoms, dalis per metus sumažėjo nuo 23 iki 18 proc.“, - tvirtino S.Gutauskaitė-Bubnelienė.
 
Pasitikėjimas pensijų sistema mažėja trečius iš mestus iš eilės. Mažiausiai pensijų sistema Lietuvoje pasitiki išsilavinę, daugiau negu 1 tūkst. eurų uždirbantys 50-55 metų gyventojai, dažniausiai – moterys.
 
Taupo patys
 
Tuo metu taupančių pensijai gyventojų dalis per metus padidėjo nuo 36 iki 42 procentų. Anot bankininkės, reguliariai pensijai kaupia beveik kas penktas Lietuvos gyventojas. Kas antras šiandien pensijai jau taupantis gyventojas taip pat turi kitų alternatyvų – turto, yra investavę į akcijas ar verslą.
 
Pernai taupantys pensijai tam skyrė vidutiniškai 62 eurus per mėnesį, užpernai – 49 eurus.
45 proc. tyrimo dalyvių teigė šiuo metu senatvei netaupantys dėl pajamų trūkumo, tačiau ketina tai daryti ateityje, po penkerių metų.
 
Didžioji dalis žmonių tik teoriškai žino, kaip skaičiuojama pensija ir kokio dydžio išmokas jie gautų sulaukę tam tikro amžiaus. Tačiau įdomu tai, kad dabartiniai 30-40 metų gyventojai svajoja apie 90 proc. jų algos sieksiančią pensiją.
 
SEB užsakymu 2016 metų spalį buvo apklausta 500 30-55 metų Lietuvos gyventojų.
 
 
  

Žymos: Pensija, Pensininkai, Sodra, valstybė, taupymas

Komentarai

Naujausi straipsniai