2011-08-10

Lietuviai leidosi į istorinį meilės žygį

  
Lietuviai leidosi į istorinį meilės žygį Lietuviai joja legendiniais žirgais žemaitukais.

Devyni raiteliai šią savaitę buvo išlydėti į istorinį „Meilės žygį Valdovų keliu“ Krokuvos link. Ištvermingaisiais žemaitukų žirgais lietuviai keliaus buvusios bendros Lietuvos–Lenkijos respublikos keliu, kuris primins apie legendinį Žygimanto Augusto ir Barboros Radvilaitės meilės kelią. Žygeiviai taip pat tikisi, kad ši simbolinė kelionė žirgais atgaivins atšalusius Lietuvos ir Lenkijos tarpusavio santykius.

Raiteliai jos senuoju Jogailaičių keliu, vedančiu per Lietuvą, Baltarusiją ir Lenkiją, ketina per aštuoniolika dienų įveikti apie 1000 kilometrų. Rugpjūčio pabaigoje žygeiviai planuoja pasiekti Krokuvoje esančius Vavelio rūmus, kurie kadaise buvo Žygimanto Augusto karališkoji rezidencija.
Istorikai primena, kad dvi Viduramžių sostines – Krokuvą ir Vilnių – jungiančiu keliu dažnai vykdavo Lenkijos ir Lietuvos valdovai. Prieš 460 metų šiuo keliu Žygimantas Augustas parlydėjo Barboros Radvilaitės palaikus į Vilnių, todėl šis kelias yra gavęs „Meilės kelio“ vardą.
 
Žemaitukų veislės žirgai savo unikalumą patvirtino ankstesniame žygyje iki Juodosios jūros. Jie pasižymi ypatinga ištverme, energingumu, yra nereiklūs ir universalūs. Tačiau šios veislės žirgų, kurie savo patikimumą įrodė dar Vytauto Didžiojo laikais, likę jau labai nedaug.
 
 
  

Komentarai

Naujausi straipsniai