Tiesa.com   |   Žinių radijas   |   2015-01-14

Lietuviai gynybai nuo teroristų neturi pinigų

  
Lietuviai gynybai nuo teroristų neturi pinigų Lietuviai kol kas turi tik teorinių žinių, ką reiktų daryti įvykus teroristiniam išpuoliui.

Lietuva kaip ir kitos Europos Sąjungos (ES) šalys norėtų pasiruošti galimiems teroro išpuoliams. Remiantis ekspertų įžvalgomis, naujos atakos šiuo metu labiausiai tikėtinos Prancūzijoje ir Jungtinėje Karalystėje, tačiau Lietuvos politikai nesijaučia visiškai ramūs. Po Paryžiuje radikalių musulmonių surengtų išpuolių, šią savaitę buvo sušauktas Seimo nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto posėdis.

Jame buvo aiškinamasi, kaip Lietuvoje pasirengta kovoti su terorizmu. Paaiškėjo, kad šalyje yra numatytos tik teorinės priemonės, tačiau atsakingos institucijos ar pareigūnų, kurie tiesiogiai būtų atsakingi už pasiruošimą ir operacijų vykdymą, jeigu tokia tragedija įvyktų, nėra. Tą „Žinių radijui“ patvirtino komiteto narys Arvydas Anušauskas. „Kaip ir anksčiau Valstybės saugumo departamentas už šią sritį ir jo teikimu Vyriausybės krizių valdymo komitetas nustato terorizmo grėsmės lygį. Pavyzdžiui šiuo metu Lietuvoje yra mažiausias grėsmės lygis“,- kalbėjo A.Anušauskas.
Pasak politiko, kad pradėtų veikti tokio pobūdžio institucija reikia nemažai pinigų, kurių skirti artimiausiu metu greičiausiai nesiruošiama.
 
Tuo tarpu Vilniaus Universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto docentas Kęstutis Girnius LRT teigė, kad panašūs teroristų išpuoliai kaip kad įvyko Paryžiuje, jau greitai gali tapti nuolatiniu galvos skausmu didžiojoje dalyje Vakarų Europos. Pasak politologo, palyginti nedidelio masto išpuoliai sunkiai prognozuojami ir sustabdomi, tad vakarų politikams ir saugumo pareigūnams greičiausiai teks susitaikyti su nuolatine įtampa, grėsme ir kartais įvykdomais teroro aktais.
 
 
 
  

Žymos: Terorizmas, Saugumas

Komentarai

Naujausi straipsniai