Tiesa.com   |   2014-12-22

Lietuvai kitais metais pranašaujamas karštojo taško statusas

  
Lietuvai kitais metais pranašaujamas karštojo taško statusas
© Tiesa.com
Politologai mano, kad kitąmet Rusija gali kelti didelį galvos skausmą Lietuvai ir jos kaimynėms.

Lietuvai – kiti metai gali tapti tikru išbandymu. Kitų metų naujienų agentūros „Bloomberg“ prognozėse „Pesimisto pasaulio gidas 2015-iesiems“, kurias išplatino portalas Delfi.lt, šalia krauju srūvančių šalių Artimuosiuose Rytuose, įrašytas ir Lietuvos vardas. Manoma, kad karštųjų taškų sąraše bus Baltijos šalys, taigi ir Lietuva.

„Bloomerg“ manymu, kitais metais agresyvi kaimynė Rusija Lietuvai ir jos kaimynėms gali sukelti gerokai rimtesnių problemų nei nuolatiniai oro erdvės pažeidimai naikintuvais.
Delfi.lt žurnalistų kalbintų politologų manymu, tai kad Lietuva pateko į tokį sąrašą tik iš pirmo žvilgsnio gali bauginti. Tačiau iš tikrųjų tai tam tikras mūsų užsienio politikos laimėjimas. Pasaulis mato agresyviai nusiteikusią Rusiją ir girdi, ką kalba Lietuvos atstovai, kurie nuolat kartoja, kad šaliai kyla realus pavojus ir kad reikia prezidentą Vladimirą Putiną sustabdyti Ukrainoje dabar.
 
„Pesimisto pasaulio gidas 2015-iesiems“ sąraše pirmas „karštasis taškas“ – Sirija bei visas aplinkinis regionas, kuriame gali užvirti pragaras, jeigu smurtas iš Sirijos pasklis. Mat regionui grasina ne tik Sirijos rėžimo ašis Basharas al-Assadas, bet ir žiaurioji ekstremistų grupuotė „Islamo valstybė“.
 
Tarp karštųjų taškų figūruoja ir tokios šalys kaip Izraelis su Palestina, Iranas ir šios šalies branduolinė programa. Nepamirštas paminėti Vakarų Krantas bei Saudo Arabija.
 
„Pesimisto pasaulio gidas 2015-iesiems“ sudarytas remiantis užsienio politikos, karybos ir ekonomikos ekspertų apklausa.
 
  

Žymos: Rusija, Lietuva

Komentarai

Naujausi straipsniai