tiesa.com   |   2014-03-11

Lietuva švenčia Kovo 11-ąją!

  
Lietuva švenčia Kovo 11-ąją! 1990 metais Kovo 11-ąją Lietuva paskelbė Nepriklausomybę nuo Sovietų Sąjungos.

Rusijai vis garsiau žvanginant ginklais, Lietuva švenčia Kovo 11-ąją. Tai laisvės ir Nepriklausomybės diena.Šiltą kovo antradienį į šventinius renginius žmonės rinkosi visuose šalies miestuose. Šventė neapsėjo be politinių rietenų, kurios prasidėjo dar Kovo 11-osios išvakarėse, ir kalbų apie grėsmę laisvei.

 Prezidentė Dalia Grybauskaitė, kaip ir kiti politikai, kvietė vienytis ir turėti kuo daugiau bendrų tikslų. Mat susiskaldžiusi tauta sunkiau išgyvena sunkumus, jai gresia daugiau pavojų.
Šiomis dienomis iš tikrųjų daugiau kalbų ne apie laisvę, o apie pavojų jai, kuris jaučiamas iš Rusijos. Politologų ir politikų nuomone, Rusijos Kryme nesustabdžiusi Europa susidūrė su didele ir realia grėsme. Pirmoji nukentėjo Ukraina, manoma, kad neramumai dar sparčiai plėsis į šios šalies rytus, o vėliau gali ateiti Lenkijos ir Baltijos šalių eilė.
 
NATO jau sustiprino šalies gynybą atsiųsdama papildomų naikintuvų bei karių tiek į Lietuvą, tiek į Lenkiją. Mūsų šalis taip pat raginama kuo greičiau padidinti finansavimą kariuomenei, nes Lietuvos geopolitinė padėtis reikalauja didesnių karinių pajėgumų nei yra šiuo metu.
 
  

Žymos: Dalia Grybauskaitė, Kovo 11, Lietuvos nepriklausomybė

Komentarai

Naujausi straipsniai