Tiesa.com   |   2014-09-23

Lietuva stojo į naują kovą su Rusija

  
Lietuva stojo į naują kovą su Rusija Rusai kaltina Lietuvai priklausančio laivo „Jūrų vilkas“ įgulą brakonieriavimu.

Mūšis dėl „Jūrų vilko“ – turbūt taip tiksliausiai būtų galima apibūdinti šiomis dienomis vykstantį įtemptą diplomatų darbą dėl tarptautiniuose vandenyse neteisėtai sulaikyto ir į Murmansko uostą nutempto Lietuvos laivo. Remiantis Lietuvos užsienio reikalų ministerijos duomenimis, laivas jo sulaikymo metu nekirto Rusijos vandenų ir tą įrodo palydovinės sistemos duomenys.

Argumentų rusai kol kas negirdi. Laive įgula buvo nušalinta jėga, žmonės, kaip ir „Jūrų vilkas“, sulaikyti ir kol kas daugiau duomenų apie juos nėra. Įgulą sudaro 28 žmonės, 3 iš jų – lietuviai. Oficialiai laivą ir įgulą sulaikyti gali iki rugsėjo 25-osios dienos.
Tačiau Rusijos atstovai jau atsiuntė atsakomąją notą mūsų užsienio reikalų ministerijai ir grasina konfiskuoti laivą. Kaimyninės šalies pareigūnai tvirtino, kad „Jūrų vilko“ įgula neturėdama teisės žvejojo krabus Rusijos vandenyse, o tai laikoma sunkiu nusikaltimu – brakonieriavimu.
 
Padėti atgauti „Jūrų vilką“ ir išlaisvinti įgulą padeda ir Lietuvos konsulas iš Sankt Peterburgo, kuris jau prieš kelias dienas buvo išsiųstas į Murmanską. Šio diplomato vizitas vaisių kol kas nedavė.
 
Lietuvos pareigūnai kol kas džiaugiasi mažu: atsiųsdami oficialią notą rusai pripažino, kad sulaikė Lietuvai priklausantį laivą ir yra pasirengę kalbėtis apie įtarimus ir galimybes, kaip būtų galima išspręsti šią problemą.
 
  

Žymos: Rusija, Karas, Jūra

Komentarai

Naujausi straipsniai